FCSB - UTA Claudiu Keseru FCSB Octavian Popescu Superliga
Data publicarii: Duminica 16 Octombrie 2022, 22:07
Data actualizarii: Duminica 16 Octombrie 2022, 22:20

FCSB - UTA, meci din etapa a 14-a a Superligii, s-a jucat duminică seara, pe Arena Națională.

Nicolae Dică și Ilie Poenaru au trimis formule de start ofensive, dar ambii tehnicieni au lăsat câte o piesă grea pe bancă.

Octaivan Popescu și Claudiu Keșeru au intrat abia în minutul 77 când tabela afișa 1-0 pentru gazde, după golul lui Darius Olaru.

La două minute după ce a intrat pe teren în locul lui Florinel Coman, Tavi Popescu a șutat periculos, cu stângul, din marginea careului, dar balonul s-a dus deviat de un fundaș al oaspeților, peste poartă. Sebastian Colțescu nici nu a dictat corner, spre disperararea fotbalistului de la FCSB.

Ulterior, Popescu a mai avut două șuturi periculose spre poarta lui Iacob.

Fost jucător la FCSB, unde în al doilea său mandat a fost scos din lot de Gigi Becali, Claudiu Keșeru a intrat tot în minutul 77 în locul lui Cascini.

Compagno a marcat în minutul 88 pentru 2-0, din penalty, iar în minutul 90 Keșeru a marcat pentru 2-1.

Fotografii: IMAGO