Doua decizii ciudate, CFR bate in primul meci din 2012: CFR Cluj 1-0 Targu Mures! Lacatus, un pas in spate spre retrogradare!

Superliga
Data publicarii: Vineri 02 Martie 2012, 22:40
Data actualizarii: Sambata 03 Martie 2012, 21:18

Lacatus a debutat cu stangul pe banca muresenilor. Golul lui Kapetanos din minutul 29 a adus trei puncte cu care clujenii devin lideri, cel putin pana la meciul lui Dinamo de sambata seara.
edy: se mai intampla sa mai si greseasca arbitrii, insa nu cred ca o fac intentionat. Ati vazut si la meciul dintre Romania si Uruguay, unul dintre cei mai buni arbitri a gresit grav.

Cfr Cluj (4-2-3-1): Beto - Maftei, Cadu, Piccolo, Nicoara - Godemeche, Muresan - Sougou, Rui Pedro, Bastos - Kapetanos
Rezerve: Stancioiu, Panin, De Zerbi, Peralta, Hora, Ronny, Nuno Diogo, Vranjes

TARGU MURES (4-4-2): Alessandro Caparco - E. Nicu, Ghionea, Iencsi, Szilagyi - Astafei, Paduretu, Ilyes, Bumba - Celsinho - Subotici
Rezerve: Balauru, Cordos, Kirita, Bujor, Fl. Dan, Vagner

FAZELE MECIULUI:

'90: FINAL | CFR este lider in Liga I, dupa un meci marcat de doua decizii ciudate ale centralului. La faza din care s-a dat unicul gol al partidei, nu a fost corner pentru CFR, ci aut de poarta. A doua decizie controversata este anularea golului inscris de Subotici in minutul 43.

'86: Sougou preia bine pe piept in careu, dar suteaza dezamagitor.

'85: «» Iese Nicoara, intra Panin

'72: ... Galben pentru Kirita

'67: «» Iese Bastos, intra Vranjes

'64: Beto respinge gresit un sut al muresenilor, mingea ajunge la Astafei, care nu reuseste sa inscrie cu poarta goala din 8 metri.

auto: daca arbitrii ar arbitra corect, CFR-ul s-ar cam duce in B

'59: «»
Intra Kirita si Florin Dan, ies Bumba si Paduretu

'58: Sougou suteza slab de la marginea careului, mult peste poarta.

'48: Nicoara trimite un sut-centrare din unghi, insa nu il poate pacali pe Caparco.

'46: ... Muresan il faulteaza pe Bumba si primeste al doilea cartonas galben.

PAUZA | Ne-am mai uitat putin pe reluari la faza care a dus la deschiderea scorului. NU A FOST corner la faza din care s-a marcat, ci aut de poarta. Asadar, doua decizii ciudate ale arbitrilor in primele 45 de minute - aceasta si golul anulat muresenilor in minutul 43.

'44: ... Intrare tare a lui Ghionea asupra lui Sougou, galben pentru fundasul lui FCM

h: in locul lui Lacatus scoteam oamenii de pe teren...

'43: Aaaaa... nu, n-au luat-o razna :)) Centralul ii anuleaza un gol si FCM-ului. Subotici trece de Nicoara la marginea careului si il invinge pe Beto cu un sut plasat. Centralul anuleaza golul pentru fault in atac.

Anti Bucuresti: Steaua, Dinamo si Rapid nu vor conta in retur! CFR castiga campionatul!!!

'41: Sougou mai dezmorteste putin publicul cu un sut spectaculos din marginea careului.

'39: ... Arbitrii din Liga I au luat-o razna :) Dupa golul anulat in minutul 23 clujenilor, centralul ii arata galbenul pentru simulare lui Rui Pedro, dupa o cadere in careu.

'38: Beto iese bine din poarta la o centrare si respinge din fata lui Astafei

'34: ... Gabi Muresan

INFO: Jorge Costa are o prima de 300.000 de euro pentru titlu

'28: ... Szilaghy, galben pentru simulare

'26: ... Godmeche intra tare la Celsinho si vede galbenul

gruia: La cum se joaca, CFR castiga la scor! Du-te, Laca, du-te... in B :)

'29: GOL CFR! Dupa un inceput furtunos, clujenii reusesc sa deschida scorul. Bastos centreaza de pe stanga, Sougou deviaza pana la Kapetanos, care nu iarta din 6 metri. Kapetanos este la al 5-lea gol marcat in acest sezon.

'23: Sougou primeste in careu si il invinge pe Alessandro, dar golul este anulat pentru ofsaid.

'21: Subotici ii surprinde pe clujeni cu o actiune pe partea deapta. Atacantul lui Lacatus intra in careu si suteaza din unghi, in plasa laterala.

'19: Muresan trimite o ghiulea de la 25 de metri, mingea este deviata si ajunge la Kapetanos, care suteaza din voleu de la 10 metri, in blocajul lui Alessandro.

'17: ... Muresan recupereaza mingea la mijlocul terenului si poate declansa un contraatac. Paduretu il faulteaza si primeste cartonasul galben.

'11: Astafei trece spectaculos de doi adversari, dar nu are cu cine continua. Dupa cum s-a jucat pana acum, muresenii par multumiti cu un egal in Gruia.

'7: Muresenii sunt inghesuiti in propria jumatate de teren. Sorin Ghionea are o misiunea foarte grea in aceasta seara in fata lui Sougou si Kapetanos.

'4: Clujenii incep tare partida. Gabi Muresan iroseste o lovitura libera dintr-o pozitie ideala (20m).

'1: A inceput partida de la Cluj. Suporterii nu s-au inghesuit la meci. Nu sunt mai mult 2-3000 de suporteri la meci.

►Noile achizitii ale CFR-ului: Liviu Ganea, Nicolas Godemeche, Stojan Vranjes, Thiandoum Daouda

►Noile achizitii ale FCM-ului: Andrei Cordos, Dragos Firtulescu, Giani Kirita, Vlad Bujor, Laszlo Sepsi (nelegitimat inca), Goran Ljubojevic, Sergiu Homei