Dorinel il ataca pe Piti: "Radoi trebuia schimbat"

Data publicarii: Miercuri 19 Noiembrie 2008, 22:39
Data actualizarii: Miercuri 19 Noiembrie 2008, 23:37
Dorinel Munteanu ii critica deciziile lui Victor Piturca, care l-a jucat pe Radoi toate cele 90 de minute in amicalul castigat de nationala cu 2-1 in fata Georgiei si nu l-a menajat pentru meciul Stelei cu Craiova.

"Totul este sub semnul intrebarii, Ogararu are o entorsa. Nu stiu daca va putea sa joace cu Craiova. Este foarte greu. Este o problema pentru noi.Radoi a jucat tot meciul, desi era normal sa joace numai o repriza. Nu stiu ce s-a intamplat.

Am spus ca este un meci important la Craiova. Sunt putin ganditor in momentul de fata. Banel a fost schimbat, este adevarat. Piturca avea solutii. Putea sa il schimbe pe Radoi cu Gaman. Radoi trebuie sa fie putin menajat, pentru el. Goian a marcat, in afara de Ogararu care s-a accidentat, toti jucatorii au jucat bine.

La golul georgienilor a fost o neintelegere in aparare. O sa avem antrenament la 10:30, iar cei de la nationala vor avea un antrenament de refacere, iar apoi mergem la Craiova. Nu stiu daca Radoi va fi titular, voi discuta cu medicul si imi va spune ca poate juca de la inceput", a spus Dorinel Munteanu la Special.