DISCURSUL lui Stoichita care le-a dat aripi stelistilor la pauza: "Am zis sa iau eu toata presiunea" Vezi ce le-a zis:

Superliga
Data publicarii: Joi 03 Mai 2012, 21:32
Data actualizarii: Joi 03 Mai 2012, 21:40

Steaua 2-1 Petrolul | Stoichita a fost huiduit de catre fanii Stelei, in Ghencea. Steaua a fost condusa de Petrolul insa a revenit rapid prin golul lui Tibi Balan. Nikolici a inscris inainte de final si a adus o victori importanta. Steaua e la 5 puncte de liderul CFR Cluj si lupta pentru titlu.

Jucatorii au facut efort mare in aceasta seara. Florin Costea nu are un ritm bun dar va reveni la nivelul pe care il stiu eu. Este o noua victorie dar nu inseamna nimic. O luam pas cu pas. Am avut multe ocazii de gol. Am luat gol dintr-o faza fixa unde am adormit acolo. Baietii mi-au zis ca a fost fault. O sa ma uit pe reluari si o sa analizez.

Le-am zis baietilor la pauza sa stea linistiti, daca nu castiga, e vina mea. Am zis sa iau eu presiunea. Vreau sa vad si eu adevarata fata a unor oameni care ma ataca. Sunt multi specialisti care nu se uita la joc. Ei nu stiu altceva decat sa critice”, a spus Stoichita.