Dinamo, egal cu echipa care a eliminat Liverpool din FA Cup sezonul trecut: Dinamo 2-2 Oldham! Brendan Rodgers a stat in tribuna langa Negoita!

Superliga
Data publicarii: Vineri 05 Iulie 2013, 23:51
Data actualizarii: Vineri 05 Iulie 2013, 23:52

Dinamo a remizat in al doilea meci din Anglia, 2-2 cu Oldham, din liga a 3-a engleza.

Dinamo urmeaza sa mai dispute trei partide amicale in Anglia: cu Ayr United (Scotia, liga a 2-a, 7 iulie), Heart of Midlothian (Scotia, prima liga, 9 iulie) si Barnsley (Anglia, liga a 2-a, 11 iulie).

In primul meci, echipa lui Multescu a invins Livingstone, din liga a 2-a scotiana, cu scorul de 3-0.

La meciul cu Oldham a asistat si Brendan Rodgers, chiar langa oficialii dinamovisti, Ionut Negoita si Constantin Anghelache. Antrenorul lui Liverpool nu a venit sa urmareasca vreun jucator de la Dinamo, ci pe fiul sau, Anton Rodgers, care este in probe la Oldham.

FAZELE MECIULUI:

'66: GOL Oldham | Asanovic gafeaza in aparare, englezii inscriu cu un sut plasat din marginea careului

'65: Nica inscrie primeste in 6 metri si inscrie fara preluare, insa golul este anulat pe motiv de ofsaid

'61: GOL Dinamo | Alexe primeste mingea incareu, il dribleaza pe portar si inscrie cu un sut din unghi

'50: Englezii au inceput bine repriza secunda si si-au trecut deja in cont doua ocazii importante in primele 5 minute de joc. Naumovski i-a luat locul in poarta lui Balgradean.

INFO: Brendan Rodgers este in tribuna oficiala, langa Negoita si Anghelache. Antrenorul lui Liverpool nu a venit sa urmareasca vreun jucator de la Dinamo, ci pe fiul sau, Anton Rodgers, care este in probe la Oldham, scrie ProSport.

'44: Faza buna a lui Rotariu - mijlocasul depaseste doi adversari si intra in careu, insa este deposedat in momentul sutului.

'27: GOL Dinamo | Rus egaleaza cu un sut puternic de la 20 de metri

'19: GOL Oldham | Balgradean este executat cu o scarita de la 11 metri

'18: Balgradean intra neglijent la un adversar, cu piciorul in fata, si comite fault in careu - 11 metri pentru Oldham.

'11: Asanovici reia periculos cu capul din 10 metri, pe langa poarta englezilor

'10: Marius Alexe suteaza din marginea careului, mingea este deviata in corner

DINAMO: Balgradean – Fai, Grigore, Asanovici, Nica – Matei, Rus, Curtean, Rotariu – Danciulescu, Alexe
Rezerve: Naumovski – Radu, Durimel, Hasanovici, Vastag, Filip, Stratila, Cristea, Thomas