Scene incredibile in vestiarul lui Dinamo! Anghelache a facut o criza de nervi: "Plecati pe jos daca nu castigati"

Data publicarii: Sambata 27 Septembrie 2014, 11:30
Data actualizarii: Sambata 27 Septembrie 2014, 11:33

Rapid si Dinamo se vor intalni astazi in etapa a 9-a a Ligii I, cele doua rivale bucurestene urmand sa se dueleze pe stadionul Giulesti. Dinamovisii nu vor avea suporteri la derby.

11:30 27 Sep

Scene incredibile in vestiarul lui Dinamo! Anghelache a facut o criza de nervi si le-a transmis jucatorilor: "Plecati pe jos daca nu castigati"

Dinamo abordeaza meciul cu Rapid din postura de echipa calificata in optimile Cupei Romaniei, ca si rivala din Giulesti. Echipa lui Flavius Stoican a trecut, miercuri, de Fortuna Poiana Campina cu 5-2, insa meciul nu a fost insa deloc unul lipsit de peripetii. "Cainii" s-au calificat dupa prelungiri, scorul in primele 90 de minute fiind egal, 2-2.

Prestatia din repriza a doua si din prelungiri l-a multumit pe antrenorul Flavius Stoican, insa meciul a fost unul extrem de tensionat pentru presedintele Constantin Anghelache, cel care a avut si o iesire cu totul necontrolata in pauza meciului, noteaza editia tiparita a cotidianului Gazeta Sporturilor.

Potrivit sursei citate, Anghelache s-a dus in pauza meciului in vestiar si a urlat la jucatori, amenintandu-i ca se vor intoarce pe cont propriu de la Ploiesti.

"Voi chiar va bateti joc de noi?! Fiti foarte atenti la ce va zic eu voua, daca nu castigati meciul, plecati pe jos de la Ploiesti! Va lasam aici, nu e posibil sa jucati asa cu o echipa de liga a doua!", a tunat Anghelache in pauza meciului cu Fortuna Poiana Campina.

Dinamo a castigat in cele din urma cu 5-2 partida, insa dupa prelungiri. Urletele lui Anghelache au avut oarece efect, insa nu imediat, avand in vedere ca scorul dupa primele 90 de minute a fost 2-2.

08:49 27 Sep

Alexandru Tudor va conduce Rapid - Dinamo

Meciul Rapid - Dinamo, programat la ora 21.00, pe stadionul Giulesti, in etapa a 9-a a Ligii I, va fi arbitrat de o brigada cu Alexandru Tudor la centru.

Tudor va fi ajutat la cele dou? linii de Bogdan Gheorghe si Alexandru Cerei. Arbitru de rezerva va fi Iulian Dima, iar observatori Dan Petrescu si Bogdan Niculae

08:33 27 Sep

Desi aflate in suferinta din cauza problemelor financiare, Rapid si Dinamo raman doua dintre rivalele cele mai aprige din campionatul intern. Cele doua formatii bucurestene se vor intalni sambata (n.r maine, 27 septembrie) in derby-ul etapei a 9-a a campionatului.

Calificate in faza optimilor Cupei Romaniei, dupa ce au trecut de FC Botosani, respectiv Fortuna Poiana Campina, cele doua formatii se pregatesc pentru un meci cu adevarat dificil.

Partida se va disputa pe terenul Rapidului, pe stadionul Giulesti urmand sa fie prezenti 4000 de fani, dupa ce Jandarmeria a decis sa impuna o limita a numarului de spectatori, motivand ca normele de siguranta ale stadionului Valentin Stanescu nu permit prezenta mai multor oameni.

Astfel, din cele 4000 de bilete puse in vanzare, Dinamo a primit 5%, potrivit regulamentelor LPF, insa acestea au fost refuzate de "caini". Cele 200 de tichete puse la dispozitia dinamovistilor nu au fost si nu vor fi ridicate de dinamovisti, care au trimis si o adresa scrisa in acest sens.

Aceeasi situatie a fost intalnita si la derby-ul dintre Rapid si Steaua, cand suporterii ros-albastri au oferit aceeasi motivatie.

Stoican: "Rapidistii vor da totul, nu se vor gandi la bani"

Lasati singuri de suporteri, dinamovistii sunt in garda inaintea partidei cu Rapid, antrenorul Flavius Stoican spunand ca echipa sa va avea o partida dificila in Giulesti.

"Sunt doua nume importante in fotbalul romanesc, poate cele mai importante alaturi de Steaua. Si de aceea nu e importanta pozitia in clasament, jocul in sine va fi important. Fiecare jucator atunci cand intalneste o rivala se motiveaza in plus. Noi trebuie sa castigam, dar am vazut declaratiile celor de la Rapid si sunt sigur ca atunci cand va incepe meciul, ei nu se vor mai gandi la problemele financiare. Nu inseaman ca ei vor avea o evolutie modesta din cauza problemelor financiare", a spus Flavius Stoican inaintea partidei.

300x250
ULTIMELE STIRI
300x250
Institutul pentru Studiul Războiului: Rusia a obținut câştiguri teritoriale în Ucraina