Din rau in mai rau: Dinamo a pierdut primul amical al iernii! "Cainii" au fost invinsi de ultima clasata din liga a doua germana

Dinamo amical Superliga
Data publicarii: Miercuri 15 Ianuarie 2020, 19:28
Data actualizarii: Miercuri 15 Ianuarie 2020, 19:32

Dinamovistii efectueaza un stagiu de pregatire la Marbella

Dinamo a pierdut primul meci amical din aceasta iarna contra lui Dynamo Dresda, scor 1-0. Nemtii ocupa ultima pozitie in Zweite Bundesliga, al doilea esalon din Germania.

Dusan Uhrin a folosit 2 echipe diferite in cele doua reprize, meciul fiind inceput in formula:

Straton, Moura, D. Ciobotariu, M. Popescu, Skovajsa, Rauta, N'Diaye, Moldoveanu, Fabbrini, Sorescu, D. Popa. La pauza au intrat Piscitelli, Serban, Bejan, R. Grigore, Corbu, I. Filip, Mihaiu, Mrzljak, Bani, Sin, Perovic.

Singurul gol al partidei a fost inscris de Ebert, in minutul 23, dintr-un penalty acordat la un hent facut de Rauta.

Imediat dupa meci, Denis Ciobotariu a plecat din cantonament pentru a se alatura CFR-ului, noua lui echipa.

La aceasta partida au asistat si Mirel Radoi, proaspatul selectioner al Romaniei, dar si Ioan Andone.

Dinamo va mai jucat inca 3 meciuri de pregatire contra lui Bochum (18 ianuarie), Osijek (20 ianurie) si Krasnodar (22 ianuarie).