Steaua lui Radoi a incasat CINCI goluri de la o echipa de ANONIMI din Austria! DEZASTRU pentru un post important din echipa! VIDEO REZUMAT

Data publicarii: Miercuri 24 Iunie 2015, 19:35
Data actualizarii: Miercuri 24 Iunie 2015, 21:14

Steaua a fost invinsa de SK Austria Klagenfurt, nou-promovata in liga secunda austriaca, cu scorul de 5-4 (3-0), miercuri, intr-un meci amical jucat la Pfarrwerfen (Austria).

Steaua, la al doilea meci sub conducerea lui Mirel Radoi, era condusa dupa zece minute cu scorul de 3-0. ''Ros-albastrii'' au avut o bara in minutul 40, prin Rares Enceanu, iar dupa pauza, George Tucudean a marcat primul gol al Stelei (47).

Austria a refacut avantajul de trei goluri (59), dupa o faza la care stelistii s-au oprit, iar arbitrul a lasat jocul sa continue. Tucudean a marcat si al doilea gol al Stelei (62), dar echipa din Klagenfurt a marcat si a cincea oara (70), portarul Cojocaru fiind lobat. Alex Tudorie (80), la primul gol pentru Steaua, si Cornel Rapa (83) au redus proportiile acestui esec.

Mirel Radoi a a aliniat in prima repriza echipa: Fl. Nita - Papp, Varela, Tosca, Tarnovan (Rapa, 30) - Sulley Muniru, Tanase (capitan) - Ad. Popa (Chipciu, 40), N. Stanciu, Enceanu - Iancu (tucudean, 40). in repriza secunda, Steaua a evoluat in formula: V. Cojocaru - Rapa, Luchin (Papp, 80), Tamas, Guilherme - Breeveld, I. Neagu - Gradinaru (Mihalcea, 75), Tudorie, Chipciu (capitan) - Tucudean.

Steaua va juca urmatorul meci de pregatire din Austria pe 26 iunie, cu vicecampioana Poloniei, Legia Varsovia.

Dezastru pentru portari!

Mirel Radoi se confrunta cu o problema importanta in aceasta vara. Inca nu i-a gasit un inlocuitor lui Arlauskis, iar Cojocaru si Nita i-a dezamagit in aceasta prima partida. Suporterii romani prezenti la meci i-au cerut sa-l dea afara pe Nita dupa cele 10 minute in care portarul adus de la Chiajna a incasat trei goluri. Click aici pentru mai multe detalii.