Dennis Politic a răbufnit după ultimul eșec al lui Dinamo: ”Deja este penibil!”

Dinamo FC Botosani Superliga
Data publicarii: Marti 23 Aprilie 2024, 22:33
Data actualizarii: Marti 23 Aprilie 2024, 22:33

FC Botoșani s-a impus cu scorul de 2-1 în fața lui Dinamo, după un gol marcat în prelungiri.

Dinamo ajunge astfel pe locul nouă în ierarhia din play-out, cu 20 de puncte, iar visul salvării de la retrogradare pare din ce în ce mai îndepărtat pentru echipa lui Zeljko Kopic.

Dennis Politic: ”Deja este penibil, toți suntem implicați!”

”Câinii Roșii” au avut o seară de coșmar la Botoșani. Gabriel De Moura a trimis în propria poartă, iar Abdallah a ratat un penalty și a fost eliminat. Selmani, cel care a reușit să marcheze pentru Dinamo, a avut și el un gol anulat.

La finalul meciului, Dennis Politic a mărturisit că este frustrant că Dinamo a pierdut din nou o partidă în prelungiri și a transmis că este dezamăgit de prestația echipei.

Un meci foarte frustrant pentru noi, e greu. Știam că va fi greu, orice meci e greu din play-out. Suntem foarte supărați. Nici nu știu ce să spun, deja este penibil și aici suntem toți implicați. Nu arăt cu degetul, toți suntem implicați, dar ceva nu este în regulă.

Urmează un meci cu Voluntari, acela va fi pe viață și pe moarte. Mai avem speranță, mai sunt trei meciuri de jucat, dar e greu să te ridici mental cu meciuri ca acestea care te storc mental că pierzi în ultimele minute. Trebuie să luptăm, să rămânem puternici pentru că doar așa vom putea să ne salvăm”, a spus Dennis Politic, potrivit digisport.ro.