Data publicarii: Marti 26 Septembrie 2023, 08:17
Data actualizarii: Marti 26 Septembrie 2023, 08:16

Sepsi OSK - FCSB s-a încheiat 2-5.

Cele două cluburi s-au înfruntat în a 10-a etapă a sezonului regulat din Superliga României pe stadionul „Sepsi” din Sfântu Gheorghe. Arena covăsnenilor a fost plină ochi împotriva FCSB-ului.

Attila Hadnagy, directorul general al lui Sepsi OSK, a subliniat că fotbaliștii covăsnenilor nu au jucat bine în nicio partidă de campionat, ci doar în tururile preliminare din Conference League.

Oficialul echipei din Sfântu Gheorghe a anunțat, în consecință, că în cazul în care elevii lui Liviu Ciobotariu vor continua în aceeași manieră, atunci conducerea va oferi amenzi pe măsură.

„A fost pauză, chiar am dat niște zile libere. Gata, s-au odihnit băieții! Au toate condițiile, banii, primele sunt la timp, ce să mai dăm? Noi nu avem ce să mai dăm, ei trebuie să dea. Dacă se mai continuă în halul ăsta și se mai joacă în halul ăsta, clar că trebuie să ne gândim și la amenzi.

De dat noi dăm, dar ei când ne dau? Au dat în Europa, dar în campionat încă n-am primit nimic. În campionatul nostru încă n-am jucat un meci bun, în care să pot să zic că am câștigat lejer. Am câștigat 3-0 la Dinamo, dar au fost trei ocazii, trei goluri. În rest, Dinamo ne-a dominat, să fim serioși”, a spusHadnagy, potrivit Fanatik.

Sepsi OSK - FCSB 2-5

Adrian Șut a dat startul recitalului încă din al șaselea minut al confruntării. Darius Olaru a înscris, ulterior, un supergol de la marginea careului (minutul 11) și a dus scorul la 2-0 în favoarea roș-albaștrilor.

Sepsi OSK a redus din diferență în repriza secundă prin Safranko (51), dar FCSB a refăcut avantajul. Florinel Coman l-a învins pe Niczuly la doar șase minute diferență (57).

Totuși, covăsnenii au dat din nou semne de revenire. Cosmin Matei a țâșnit în banda stângă și i-a centrat lui Alimi, care a îndeplinit o simplă formalitate și l-a executat pe Târnovanu (60).

FCSB și-a dovedit clasa și a înscris două goluri rapide. Octavian Popescu a rupt plasa în minutul 69, iar Damjan Djokovic a transformat exemplar o lovitură de la 11 metri în minutul 75 și a închis tabela de marcaj la 5-2.