FOTO ȘI VIDEO Debut la CFR Cluj pentru ultimul transfer! Dan Petrescu i-a dat minute în amicalul cu o echipă din Superligă

Razak Abdullah CFR Cluj Dan Petrescu FC Hermannstadt Heart of Lions Superliga
Data publicarii: Marti 28 Martie 2023, 13:09
Data actualizarii: Marti 28 Martie 2023, 13:11

Campioana României a remizat cu FC Hermannstadt într-o partidă de pregătire, scor 1-1.

CFR Cluj a disputat luni un meci amical cu FC Hermannstadt, scor 1-1, golurile fiind marcate de Anton Maglica (60), respectiv Petrișor Petrescu (54).

”Oaspeții au deschis scorul în minutul 54 prin Petrișor Petrescu din lovitură liberă, în timp ce Maglica a adus egalarea pentru echipa noastră în minutul 60, în urma unei faze frumoase create de băieții noștri.

Echipa din prima repriză: Scuffet, Hoban, Billong, Țîru, Peteleu, Muhar, Braun, Bordeianu, Cvek, Fica, Maglica.

Echipa din repriza a doua: Bălgrădean (Pînzariu), Hoban, Billong (Kolinger), Țîru (Yuri), Peteleu, Boateng (Razak), Braun, Filip, Cvek, Fica, Maglica”, a precizat campioana României pe site-ul oficial.

Astfel, la echipa lui Dan Petrescu a debutat mijlocașul ghanez Razak Abdullah, în vârstă de 18 ani.

El a fost transferat zilele trecute de la Heart of Lions, echipă importantă din Ghana.

Foto și video: CFR Cluj