Debut cu egal: Universitatea Cluj 1 - 1 Pandurii!

Data publicarii: Duminica 29 Iulie 2007, 21:11
Data actualizarii: Duminica 29 Iulie 2007, 21:11
5000 DE SUPORTERI AU ASITAT LA DEBUTUL UNIVERSITATII CLUJ

Nou-promovata in Liga lui Mitica, Universitatea Cluj nu a reusit decat o remiza (1-1), in meciul cu Pandurii Targu Jiu. Clujul a condus prin golul lui Djapka in minutul 9, iar Goga a egalat cu doar un minut inainte de finalul primei reprize.

Universitatea Cluj: 12. M. Tudor - 18. Ungurusan, 2. CordoÅŸ, 30. Park, 24. M. Jovanovici - 25. Olah, 21. Bolohan - 8. R. Sabo (23. Suciu '85), 10. Goga, 20. Savu (78. Ghindaru '63) - 9. N. Jovanovici (11. Negrean '78). Antrenor: Adrian Falub.

Pandurii Târgu Jiu: 1. Guso - 14. Popete, 3. A. Rus (19. Vătavu '33), 4. Chibulcutean, 25. Djapka - 17. Vancea, 21. Stângă - 24. M. Voicu, 20. L. Mihai (18. Iaka '55), 30. I. Iordache - 28. Al. Piţurcă (5. Păcurar '69).
Antrenor: Eugen Neagoe.

Meciul a fost condus la centru de Mugurel Drăgănescu, ajutat la cele doua linii de Zoltan Szekely si Dan Marchis, iar rezerva a fost Istvan Kovacs.
Observatorii intalnirii au fost Sorin Satmari si Aron Huzu.
La meci au asistat 5.000 de spectatori.

De-a lungul meciului, jucatorii au beneficiat de doua pauze pentru hidratare.
Inainte de începerea meciului, cele doua echipe au iesit pe teren cu cate un banner, mesajele afisate fiind "Rasismul strica fotbalul" si "Violenţa distruge vieti".