"De nerecunoscut!" Ce l-a uimit pe Ilie Dumitrescu la meciul CFR Cluj - FCSB

Ilie Dumitrescu CFR Cluj FCSB Superliga
Data publicarii: Duminica 05 Februarie 2023, 22:13
Data actualizarii: Duminica 05 Februarie 2023, 22:11

CFR Cluj și FCSB au încheiat la egalitate prima repriză a meciului din etapa 24 a Ligii 1, scor 0-0.

FCSB a fost mult mai periculoasă în prima repriză și a expediat nu mai puțin de 12 șuturi, dintre care patru pe spațiul porții. Andrei Cordea și Malcom Edjouma au ratat câteva ocazii mari, iar CFR Cluj a fost salvată de portarul Simone Scuffet.

Ilie Dumitrescu: "CFR Cluj, de nerecunoscut în prima repriză"

La pauza meciului, Ilie Dumitrescu a catalogat-o pe CFR Cluj drept "de nerecunoscut", spunând că doar lipsa de precizie la finalizare a celor de la FCSB a făcut ca scorul să rămână egal.

"FCSB, mai bună în prima repriză. A surprins cu un presing avansat pe început de joc. Net superioară în linia de mijloc. Edjouam și Olaru au împins jocul cu apariții foarte bune pe colțurile de 16 metri. Șut, cu un presing foarte bun. Compagno, foarte bine, un punct de sprijin în careu. Cordea și Tavi Popescu, un joc foarte bun între linii. E 0-0 pentru că n-au materializat câteva situații foarte bine, adică Cordea acolo, cea mai mare ocazie și Edjouma.

CFR a echilibrat jocul prin Krasniqi, care a făcut o repriză forte bună, cu acțiuni individuale.. De nerecunoscut CFR-ul în prima repriză, dar deocamdată sunt doar 45 de minute", a spus Ilie Dumitrescu, la Digisport.

CFR Cluj - FCSB | Echipele de start

• CFR Cluj: Scuffet - Manea, Yuri, Burcă, Camora - Boateng, Muhar, Cvek - Petrila, Janga, Krasniqi
  • Rezerve: Bălgrădean, Braun, Kolinger, Hoban, Bordeianu, Deac, Fica, Birligea, Yeboah
  • Antrenor: Dan Petrescu
  • FCSB: Târnovanu - Sorescu, Cristea, Tamm, Radunovic - Edjouma, Șut, Olaru - Cordea, Compagno, Oct. Popescu
  • Rezerve: Vlad, Crețu, Haruț, Miculescu, Omrani, Nikolov, Oaidă, Pantea, Radaslavescu
  • Antrenor: Mihai Pintilii