FC Timisoara 2-0 Goztepe! Au marcat Parks si Bucur: Vezi desfasurarea meciului

CFR Cluj Poli Timisoara Steaua Superliga
Data publicarii: Duminica 18 Ianuarie 2009, 12:04
Data actualizarii: Duminica 18 Ianuarie 2009, 19:00

Balint se tine bine in pregatiri pe banca lui Poli. In primul amical al iernii, Timisoara lui Gabi Balint a invins-o pe divizionara C din Turcia, Goztepe, cu 2-0.

Parks si Bucur au fost singurii marcatori ai meciului, in minutul 47 si in ultimul minut de meci. Vezi desfasurarea partidei:

POLI TIMISOARA 2-0 Goztepe

Vezi echipa de start a lui Poli:
Taborda, Badoi, Ratiu, Sretenovic, Maxim, Abiodun, Alexa, Vrsic, Arman Karamyan, Rusic si Magera

Min.91 - Fluier final.
Min.90 - 2-0 pentru FC Timisoara. Bucur a transformat un penalty dictat pentru un faul comis asupra lui Luchin.

Min.83 - Gotzepe bate o indirecta, iar mingea iese in corner. Turcii sunt aproape de egalare, dar Pantilimon retine reluarea din 8 metri.
Min.80 -
Bucur scapa singur dar este blocat de portar. Urmeaza un corner iar Luchin rateaza cu capul putin pe langa vinclu.
Min.66
- Cartonas galben Artiom Karamyan.
Min.52 - Sut al lui Artiom Karamyan din 25 m, peste poarta.
Min.47 - 1-0 pentru FC Timisoara! Bucur patrunde pe partea dreapta de unde centreaza in careu iar Parks inscrie in poarta goala. A inceput repriza a doua.

0-0 la pauza. Echipa din partea a doua: Pantilimon, Bonfim, Luchin, Aldana, Latovlevici, Stancu, Sanchez, Goga, Artiom Karamyan, Parks si Bucur.
Min.40 - Alta ocazie mare! Vrsic il gaseste singur la 14 m pe Arman, dar sutul acestuia e parat de portar.
Min.37
- Lovitura de cap al lui Arman Karamyan, din 12 m, putin pe langa vinclu.
Min.35 -
Voleu Rusic din 18 m, putin peste bara.
Min.32
- Sut puternic al lui Abiodun din 23 de metri, retinut in doi timpi de portar.
Min.30
- 0-0 in continuare. Dominare clara a Timisoarei
Min.24
- Taborda, apoi Alexa, resping o actiune ofensiva a turcilor. A fost prima ocazie a lui Gotzepe.
Min.13 -
Corner pentru Timisoara. Bate Vrsic, apoi Badoi centreaza in 5 m, dar Rusic si Magera rateaza intalnirea cu balonul.
Min.10 -
Sut al lui Rusic din 17 metri, respins de portar.
Min.8 -
Lovitura libera de la 28 de metri pe care o executa Badoi, dar adversarii resping.
Min.4
- Corner pentru Timisoara. Reluartea lui Rusic din 5 m e respinsa de pe linia portii.
Min.1
- A inceput partida. Meciul se desfasoara pe terenul din complexul Arcadia din Belek. Timisoara in alb complet, Gotzepe in rosu -galben.