Darius Olaru nu l-a impresionat pe Basarab Panduru! Ce spune despre marcatorul primului gol al FCSB-ului în meciul cu UTA

Darius Olaru Basarab Panduru FCSB Superliga
Data publicarii: Luni 17 Octombrie 2022, 08:26
Data actualizarii: Marti 25 Octombrie 2022, 11:33

FCSB a învins-o pe UTA Arad cu scorul de 2-1 (1-0), duminică, pe Arena Naţională din Capitală, într-un meci din etapa a 14-a a Superligii.

Fostul stelist Basarab Panduru a criticat evoluția lui Cordea în meciul cu UTA, susținând că acesta, în afara golului marcat în minutul 16, nu a mai arătat nimic pe teren.

Panduru: „Olaru aleargă mult, ne-a zăpăcit!”

„Nu ştiu cine e omul meciului. Nu ştiu. Olaru aleargă mult, ne-a zăpăcit. Ajungi în minutul 90+4 şi nu tragi la poartă singur cu portarul. Dacă Olaru cu golul ăla e cel mai bun din meci, doar cu şutul ăla, apoi nimic pe teren, atunci e greu să găseşti jucătorul meciului.

Mi se pare rezultatul corect, adică FCSB merita să câştige. Coman, Cordea, Oaidă, nu mai vorbesc despre faza din 90+4 când scapă Olaru cu portarul, ocaziile le-au avut”, a spus Panduru, potrivit Orangesport.

În acest sezon, Olaru a îmbrăcat de 20 de ori tricoul lui FCSB și a reușit să marcheze un gol și să ofere două pase decisive.