Daniel Stanciu a plecat de la ASA! Ce mesaj a transmis pe site-ul clubului
![Daniel Stanciu a plecat de la ASA! Ce mesaj a transmis pe site-ul clubului Daniel Stanciu ASA Tg. Mures](https://res.sport.ro/assets/sport/2017/01/11/image_galleries/636094/daniel-stanciu-a-plecat-de-la-asa-ce-mesaj-a-transmis-pe-site-ul-clubului_1_size6.jpg)
Revenit in vara la ASA, Stanciu a rezistat doar jumatate de an la Tg. Mures.
Managerul general a renuntat la functie din cauza problemelor financiare extreme pe care le traverseaza clubul. In 2016, Stanciu acceptase sa revina pentru a reconstrui echipa dupa intrarea in insolventa.
"Am revenit la ASA intr-un moment dificil, chiar la intrarea echipei in insolventa. Am incercat sa facem tot posibilul pentru a redresa echipa si clubul, aflat intr-o situatie deosebit de grea. Din pacate, lipsa finantarii face lucrurile din ce in ce mai grele. E momentul unui nou inceput, unei alte strategii.
Le multumesc colegilor pentru sprijin, sunt sigur ca cei care raspund de echipa vor face ca ASA-ul sa revina in top cat mai repede. Le multumesc suporterilor care au ramas alaturi de noi in aceste momente grele. Alaturi de colegi, de staff-ul tehnic si de jucatorii pe care i-am avut, cred ca am reusit sa scoatem maximum din ce se putea in actualele conditii!", a spus Stanciu pentru site-ul lui ASA.
Daniel Stanciu a mai lucrat in Liga 1 la Poli Timisoara, FC Vaslui sau Dinamo.
Urmăriți SPORT.RO și pe Google News