Dan Petrescu i-a 'furat' autobaza lui Cârțu. CFR Cluj a încheiat meciul cu UTA Arad cu șase fundași pe teren

Dan Petrescu CFR Cluj Superliga
Data publicarii: Luni 27 Septembrie 2021, 11:52
Data actualizarii: Luni 27 Septembrie 2021, 12:06

Cunoscut pentru stilul defensiv de jos, Sorin Cârțu are un urmaș pe măsură în Liga 1.

CFR Cluj s-a impus la limită în meciul din desplasare cu UTA Arad, scor 1-0, datorită golului spectaculos marcat de Alexandru Chipciu.

În repriza secundă a meciului, Dan Petrescu a mizat pe faza defensivă pentru a menține avantajul minim de pe tabela de marcaj, iar în ultimele douăzeci de minute pe teren au fost șase fundași și un mijlocaș defensiv.

ECHIPA DE START:

Cristi Bălgrădean - Cristi Manea, Rachid Bouhenna, Andrei Burcă, Camora - Culio, Mihai Bordeianu, Alexandru Păun - Claudiu Petrila, Valentin Costache, Alexandru Chipciu

Ce schimbări a făcut Dan Petrescu

minutul 65: Boateng a intrat în locul lui Valentin Costache

minutul 76: Florin Ștefan (fundaș) a intrat în locul lui Alexandru Păun

minutul 86: Cestor (fundaș) a intrat în locul lui Culio

minutul 86: Adrian Gîdea a intrat în locul lui Claudiu Petrila

Campioana României, huiduită de un întreg stadion la Arad

După fluierul final, suporterii prezenți la stadion au început să scandeze împotriva celor de la CFR, deranjați de faptul că au apelat la toate trucurile pentru a trage de timp și a închide jocul cu scorul de 1-0.

"Rușine, rușine să vă fie!" s-a auzit din tribunele stadionului Francisc von Neuman, scandări venite din partea suporterilor deranjați de atitudinea fotbaliștilor lui Dan Petrescu.