Dacia Mioveni 2 - 2 Poli Timisoara!

Data publicarii: Sambata 22 Septembrie 2007, 21:18
Data actualizarii: Sambata 22 Septembrie 2007, 21:18
TIMISOARA TINUTA IN SAH LA MIOVENI!

Etapa a opta a Ligii 1 si-a incheiat seara cu meciul dintre Dacia Mioveni si Poli Timisoara, scor 2-2. Desi a dominat aproape toata partida, Poli nu a reusit sa-si creeze ocazii importante de gol. Formatia gazda a deschis scorul in minutul 22 prin Mihai Olteanu, care a profitat de o eroare de marcaj a defensivei timisorene. Daci a majorat avantajul in minutul 59, cand Dan Balauru a trimis un sut puternic direct in vinclul portii aparate de Marius Popa. Poli Timisoara a reusit sa restabileasca echilibrul in numai doua minute prin Gigel Bucur si Gabriel Torje.

Dacia Mioveni:  Stanca - Dobre, Olteanu, Jula, Baicu - A. Neagoe, Balauru, Murgan, R. Neagoe, Bratu, Costescu
Poli Timişoara: M. Popa, Stancu, Canu, Ratiu, Latovlevici, Torje, Alexa, Vrsic, Karamya, G. Bucur, Rusici.