Cum a reacționat conducerea Rapidului după victoria cu Universitatea Craiova

Rapid - Universitatea Craiova Superliga Victor Angelescu Superliga
Data publicarii: Luni 30 Octombrie 2023, 16:20
Data actualizarii: Luni 30 Octombrie 2023, 16:19

Giuleștenii s-au impus „acasă” cu 2-0.

Rapid a primit vizita Universității Craiova duminică seară pe stadionul din Giulești. Meciul a contat pentru a 14-a etapă din sezonul regulat al Superligii României.

Victor Angelescu, acționarul minoritar al echipei pregătite de Cristiano Bergodi, a vorbit la o zi după meci despre evoluția Rapidului și a subliniat că toți sunt extrem de fericiți cu rezultatul pozitiv.

În următoarea etapă, Rapid București o va înfrunta pe FCSB duminică, 5 noiembrie, de la ora 20:30, pe Arena Națională. Partida va fi LIVE TEXT pe www.sport.ro, dar și pe Facebook Sport.ro.

„Suntem fericiți că am câștigat. Un meci foarte bun pentru noi, foarte solid. Multe ocazii, mai ales în prima repriză. (n.r. este Rapidul pe un drum bun acum?) Da, sigur.

Avem, în ultimul timp, rezultate foarte bune. Suntem, zic eu, într-o formă bună. Pe o poziție bună în clasament. Suntem bine. Suntem fericiți în acest moment”, a spus Victor Angelescu, potrivit iamsport.ro.

Rapid București - Universitatea Craiova 2-0

Giuleștenii au deschis scorul în minutul 36, grație reușitei lui Funsho Bamgboye din pasa lui Claudiu Petrila. În repriza secundă, Borja Valle a majorat diferența și a închis tabela de marcaj la 2-0, în minutul 80.

În urma victoriei, alb-vișiniii s-au apropiat la un punct de CFR Cluj, ocupanta locului secund, și la patru de liderul FCSB, în timp ce Universitatea Craiova a rămas pe locul patru cu 22 de puncte.