CS Mioveni - FC Argeș 0-0. Cele două echipe au dat-o ”la pace” în derby-ul județean

CS Mioveni FC Arges Liga 1 Superliga Jucătorii de la CS Mioveni
Data publicarii: Vineri 01 Octombrie 2021, 19:55
Data actualizarii: Vineri 01 Octombrie 2021, 19:57

CS Mioveni și FC Argeș au terminat la egalitate în derby-ul Argeșului, scor 0-0.

CS Mioveni 0-0 FC Argeș

Minutul 90+3: Final de meci!

Minutul 46: S-a reluat jocul!

Minutul 45: Pauză!

Minutul 27: Ocazie CS Mioveni! Garutti încearcă să tragă la poartă, dar este blocat în ultimul moment de Turda.

Minutul 1: Scarlatache nu nimerește spațiul porții după o execuție din foarfecă.

Minutul 1: A început meciul!

Echipele de start:

CS Mioveni: R. Ducan - Balaur, Scarlatache, Garutti - Oancea, M. Panait, L. Dumitriu, Șerbănică - Al. Buziuc, Bg. Rusu, Sanoh
Rezerve: I. Popescu - Coșereanu, Cierpka, Blănaru, A. Cristea, Rădescu, Al. Iacob, Burnea, D. Toma
Antrenor: Alexandru Pelici

FC Argeș: D. Croitoru - Tofan, G. Turda, Joao Miguel, Boldor - Ișfan, Meza Colli, Raynov, Latovlevici - Cr. Tănase - Fatai
Rezerve: Greab - Pițian, Viana, Mușat, I. Șerban, Cr. Dumitru, A. Palic, Teles, Arias
Antrenori: Andrei Prepeliță și Mihai Ianovschi

Derby-ul Argeșului o găsește pe CS Mioveni pe locul 11, cu zece puncte după zece etape. Echipa lui Alexandru Pelici nu mai vrea pași greșiți. Are trei înfrângeri la rând în Liga 1, iar cu o victorie se poate distanța de subsolul clasamentului.

De partea cealaltă, FC Argeș este pe locul nouă, cu 14 puncte, la trei puncte distanță de ultimul loc de play-off, ocupat de Rapid.

“Am ajuns la etapa cu numărul 11, rundă în care întâlnim FC Argeș. Un derby al județului, dar un joc la fel de important ca toate celelalte. Este un derby din punct de vedere al suporterilor, al jucătorilor… Lângă mine sunt doi fotbaliști care au jucat și acolo în trecut.

Îmi doresc din tot sufletul să fie un meci frumos, în primul rând, sub semnul fair-play-ului și respectului reciproc, care să se regăsească atât la nivelul jucătorilor, al băncilor tehnice și apoi în tribune, iar cel mai bun să câștige! Ne dorim mult să câștigăm acest joc, iar aceste meciuri se știe că nasc orgolii”, a spus Alexandru Pelici, la conferința de presă.