Contraperformanță realizată de trupa lui Toni Petrea la meciul cu Chindia! Bornă îngrijorătoare atinsă de „roș-albaștri”

FCSB Liga 1 Toni Petrea Superliga
Data publicarii: Duminica 13 Februarie 2022, 20:43
Data actualizarii: Duminica 13 Februarie 2022, 21:58

FCSB a atins o bornă deloc îmbucurătoare la meciul cu Chindia Târgoviște din etapa 26 a Ligii 1.

Trupa lui Toni Petrea s-a văzut condusă cu scorul de 2-0, după doar 21 de minute de joc, după golurile marcate de Popa (15') și Butean (21').

Este al doilea meci, în acest an, când FCSB primește două douluri în prima repriză, pe teren propriu.

Meciul precedent în care s-a întâmplat asta a fost derbiul cu CFR Cluj, încheiat la egalitate, scor 3-3. Atuci FCSB a deschis scorul  în minuul 24, însă ardelenii au intrat în avantaj la jumătatea meciului după o „dublă” a lui Debeljuh (36' și 41').

O noutate în meciul cu Chindia o reprezintă faptul că FCSB nu a reușit să marcheze în primele 45 de minute, așa cum a făcut-o împotriva campioanei CFR.

În cele din urmă, FCSB a revenit în repriza secundă și a câștigat partida cu 3-2, rămânând astfel în plasa campioanei CFR Cluj.

Echipele de start la meciul FCSB - Chindia Târgoviște

FCSB: Vlad - Popescu, Vinicius, Cristea, Radunovic - Olaru, Edjouma, Tănase - Cordea, Dumiter, Oct. Popescu; Rezerve: Straton, Crețu, Miron, Șut, Stoica, Gheorghe, Oaidă, Keșeru, Șerban;

ARTICOL RECOMANDAT

Chindia: Căbuz - Căpușă, Iacob, Pițian, Ioniță - Butean, Passaglia, Dulca, Sila - Popadiuc, Popa; Rezerve: Moldovan, Corbu, Șerban, Chunchukov, Cantave, Kocic, Șerban, Celea, Rrumbullaku.

FCSB - Chindia se joacă pe Arena Națională cu porțile închise.