"Clar va plăti". Motivul pentru care Octavian Popescu l-a enervat teribil pe Mihai Stoica

Octavian Popescu FCSB Mihai Stoica Superliga Octavian Popescu, jucător FCSB/sursa foto: Sport Pictures
Data publicarii: Miercuri 08 Noiembrie 2023, 08:18
Data actualizarii: Miercuri 08 Noiembrie 2023, 08:25

FCSB a pierdut derby-ul de pe teren propriu, cu Rapid, scor 1-2 și a ratat șansa de a-și consolida poziția de lider în clasamentul Superligii.

Giuleștenii au marcat ambele goluri în prima repriză, iar la pauză a fost introdus pe teren Octavian Popescu, în încercarea de a schimba soarta meciului.

Mihai Stoica, nemulțumit de gestul lui Octavian Popescu

Jucătorul vicecampioanei României a primit ușor cartonaș galben în partida cu Rapid și va fi suspendat pentru confruntarea cu FCU Craiova.

"Primul vinovat e Tavi Popescu, e un comportament de iresponsabil. Pinti i-a spus să nu ia galben, că nu avem sub 21, dar a luat. Clar va plăti pentru asta. Eu înțeleg că e un cod, dar vreau să aud și eu discuțiile arbitrilor.

Tavi e un copil bun. Când te trezești vedetă peste noapte, poți să calci strâmb la un moment dat. Mă interesează că se antrenează bine, că nu fumează, nu bea, nu se joacă jocuri video. E a doua oară când face un gest infantil și el a mai fost eliminat cu Rapid. Eu nu consider că e o cauză pierdută, cred că e deja fotbalist, doar că nu traversează o perioadă bună, mai ales că poziția lui e ocupată de Coman", a declarat oficialul FCSB, potrivit Orange Sport.

VIDEO | Declarații Gigi Becali după FCSB - Rapid 1-2