CFR, victorii pe linie in amicale: 1-0 cu FC Lucerna! Weldon a marcat unicul gol! Cum a aratat echipa lui Paulo Sergio!

CFR Cluj Superliga
Data publicarii: Miercuri 23 Ianuarie 2013, 17:21
Data actualizarii: Miercuri 23 Ianuarie 2013, 17:23

CFR Cluj a obtinut cea de-a doua victorie la Marbella, dupa cea de sambata cu Ferencsvaros, scor 1-0

CFR Cluj a invins, cu scorul de 1-0 (1-0), echipa elvetiana FC Lucerna, intr-un meci amical din cadrul stagiului de pregatire de la Marbella.

Unicul gol al meciului a fost marcat de Weldon, in minutul 37.

Antrenorul Paulo Sergio a trimis in teren in prima repriza urmatorii jucatori: Stancioiu - Panin, Rada, Maftei, Camora - Celestino, Godemeche - Paun, Hora, Deac, Weldon.

In minutul 68, Paulo Sergio a schimbat echipa, si i-a trimis in teren pe Felgueiras - Panin, Piccolo, Cadu, Sepsi - Muniru, Gabi Muresan - Maah, Rui Pedro, Valente - Kapetanos.

Urmatorul meci amical va avea loc, vineri, cu Young Boys Berna.