Ce meci a vazut Reghe? :) "Bourceanu a luat rosu pentru ca lui Balaj i s-a parut ca Gnohere e in coma. A jucat 90 de minute si a dat si gol!"

Laurentiu Reghecampf Alexandru Bourceanu Superliga
Data publicarii: Miercuri 11 Mai 2016, 09:35
Data actualizarii: Miercuri 11 Mai 2016, 09:36

Antrenorul Stelei a vorbit despre situatia lui Alex Bourceanu, trecut pe lista de 'plecari sigure' de mai multe surse dupa eliminarea din meciul cu Dinamo.

Reghecampf spune ca despartirea de mijlocasul central nu e o certitudine. Reghe revine asupra fazei din meciul cu Dinamo (2-2), din Cupa Romaniei, cand Bourceanu a vazut rosu pentru un fault dur la Gnohere. Stelistul il ironizeaza pe Balaj pentru decizia pe care a luat-o: 'Arbitrul l-a vazut in coma, dar el a jucat 90 de minute si a dat si gol!' Chiar daca a fost aproape sa marcheze, Gnohere nu a aparut pe lista marcatorilor. Calificarea lui Dinamo in finala a venit dupa golurile marcate de Ekeng si Puljic.

"Bourceanu si-a revenit si va juca din nou la nivelul lui. Pacat de acel accident din meciul cu Dinamo, cand a luat rosu. Asta doar fiindca domnul Balaj a vazut el ca jucatorul de la Dinamo ar fi in coma... Acel jucator a jucat 90 de minute si a si marcat... O sa intre in istorie cu acest lucru domnul Balaj. Bourceanu are contract pana in decembrie 2016. Vom analiza impreuna si vom lua cea mai buna decizie pentru echipa noastra.

Nu poti da afara un jucator din cauza unui cartonas rosu, mai ales ca acest cartonas a fost dat in anumite circumstante. Randamentul lui va fi analizat, asa cum vom analiza fiecare jucator in parte", a spus Reghecampf in Gazeta Sporturilor.