Ce execuție! Alex Ioniță o duce pe Rapid în avantaj la Sfântu Gheorghe după un gol superb

Alexandru Ionita Rapid Sepsi OSK Sfantu Gheorghe Superliga Superliga
Data publicarii: Sambata 27 August 2022, 22:59
Data actualizarii: Sambata 27 August 2022, 23:07

Sepsi OSK și Rapid, duel în etapa a șaptea din Superliga, pe stadionul Sfântu Gheorghe.

Rapid a fost ținută de Sepsi OSK în propria jumătate de teren în primele minute ale partidei, echipa din Sfântu Gheorghe reușind chiar să deschidă scorul în minutul 22, în urma unei lovituri de la 11 metri acordată după intervenția VAR.

Avantajul gazdelor nu a ținut însă doar cinci minute, deoarece Sefer a restabilit egalitatea, după o gafă a lui Niczuly.

Rapid a intrat în avantaj la cabine grație golului marcat de Alex Ioniță

În minutul 45+2 Alex Ioniță o ducea pe Rapid la conducerea jocului, scor 1-2, printr-un gol superb marcat din afara careului de 16 metri.

Acesta este cel de-al doilea gol marcat de Ioniță în aceast sezon. Aripa dreaptă a giuleștenilor a marcat și golul victoriei în meciul cu Universitatea Craiova.

Ioniță a mai reușit în acest sezon și o pasă decisivă în confruntarea cu FCSB, scor 2-0.