GALERIE FOTO Ce a vrut să facă Mihai Popa aici?! Gafă de proporții în FCU Craiova - FC Voluntari
![Ce a vrut să facă Mihai Popa aici?! Gafă de proporții în FCU Craiova - FC Voluntari FCU Craiova - FC Voluntari mihai popa William Baeten](https://res.sport.ro/assets/sport/2023/05/26/image_galleries/782150/ce-a-vrut-sa-faca-mihai-popa-aici-gafa-de-proportii-in-fcu-craiova-fc-voluntari_16_size6.png)
Cele două echipe s-au confruntat în semifinalele play-off-ului de baraj.
Câștigătoarea dintre FCU Craiova și FC Voluntari se va duela cu locul trei din play-off-ul Superligii pentru un loc în cupele europene.
Ce a vrut să facă Mihai Popa aici?! Gafă de proporții în FCU Craiova - FC Voluntari
În minutul 61, oltenii au plecat pe un contraatac fulger. William Baeten a țâșnit spre poarta apărată de Mihai Popa și a șutat puternic de la marginea careului.
Portarul ilfovenilor a gafat, însă. Mihai Popa a scăpat printre degete mingea, iar balonul a ajuns în poarta lui FC Voluntari. Tabela s-a modificat, astfel, la 2-0 pentru FCU Craiova.
FCU Craiova - FC Voluntari, LIVE TEXT de la 20:00
FCU Craiova și FC Voluntari s-au clasat pe primele două poziții în play-out-ul Superligii și joacă în meciul de baraj pentru Conference League.
Câștigătoarea partidei va juca partida decisivă cu ocupanta locului trei din play-off, lupta pentru această poziție fiind între CFR Cluj și Universitatea Craiova. Cu o etapă înaintea finalului campionatului, CFR Cluj are un avantaj de două puncte față de olteni, însă situația din clasament se poate schimba în funcție de rezultate.
În actuala ediție a campionatului, fiecare şi-a câştigat meciul de pe teren propriu din sezonul regulat (FC Voluntari - FCU Craiova 1-0, respectiv FCU Craiova - FC Voluntari 2-1). În partida din play-out, cele două au terminat la egalitate, la Craiova, scor 3-3.
Urmăriți SPORT.RO și pe Google News