FOTO Ce a fost în capul lui?! Latovlevici și-a lovit un adversar după ce a fost faultat. Înainte îl bruscase pe arbitrul asistent

Iasmin Latovlevici FC Arges Liga 1 Universitatea Craiova Superliga
Data publicarii: Vineri 11 Martie 2022, 22:18
Data actualizarii: Vineri 11 Martie 2022, 22:28

Latovlevici, eliminat în minutul 71 al meciului Universitatea Craiova - FC Argeș.

Fază controversată la primul meci din playoff. În minutul 70 al partidei, Latovlevici a fost călcat pe pulpă de Gustavo, însă „centralul” Ivan Kovacs nu a dat nimic.

Fundașul stânga al piteștenilor s-a enervat și și-a vărsat nervii pe arbitrul de margine, motiv pentru care a văzut cartonașul galben.

Latovlevici, două „galbene” într-un minut

După reluarea meciului, Latovlevici l-a faultat dur pe Gustavo și a văzut al doilea cartonaș galben la nici un minut după ce îl văzuse pe primul.

Latovlevici a fost trimis la vestiare de Kovacs și ar putea primi o suspendare drastică, deoarece gestul său a fost unul intenționat.

În momentul eliminării lui Latovlevici, Universitatea Craiova conducea cu scorul de 1-0. În cele din urmă, oltenii s-au impus cu scorul de 3-0.