universitatea craiova - fc argeș costinel tofan Superliga Superliga
Data publicarii: Miercuri 01 Martie 2023, 19:48
Data actualizarii: Miercuri 01 Martie 2023, 19:47

Cele două formații s-au duelat în etapa cu numărul 28 din Superligă.

În minutul 73, pe o fază de atac a celor de la Universitatea Craiova, la 0-0, Bogdan Vătăjelu și-a numărat pașii și i-a centrat de pe partea dreaptă a terenului lui Andrei Ivan, aflat în careul mic al adversarilor.

Ce a fost în capul lui?! Hențul penibil comis de Tofan în Universitatea Craiova - FC Argeș

Costinel Tofan s-a întins după minge, dar a comis un henț impardonabil, iar centralul partidei, Rareș Vidican, a semnalizat imediat și a dictat lovitură de pedeapsă pentru trupa din Bănie.

Andrei Ivan și-a fixat mingea pe punctul cu var, a executat cu sânge rece și a deblocat tabela în minutul 74, cu un șut trimis în colțul stâng. Cătălin Straton se îndreptase spre cealaltă parte a porții

Antrenorul lui FC Argeș, Marius Croitoru, l-a înlocuit la doar patru minute de la golul înscris de Universitatea Craiova pe Tofan, care a văzut și cartonașul galben de la arbitru, cu Andrei Tîrcoveanu.

Ce a spus Ștefan Baiaram înainte de startul meciului

„Avem în faţă o perioadă dificilă. Nu trecem prin cea mai bună perioadă, dar sunt sigur că la meciul cu Argeş vom da totul şi vom obţine cele trei puncte. Muncim în fiecare zi şi sperăm să o facem cât mai bine. La fotbal e bine că poţi mereu să te revanşezi faţă de toată lumea.

Am mai avut perioade slabe ca acestea şi mereu am trecut peste ele. Sperăm ca la meciul cu Argeş să dăm totul şi să câştigăm. Suporterii vor să vadă atitudine, spirit şi cu siguranţă asta vor vedea de acum înainte. Nu sunt 100%, dar, dacă antrenorul se bazează pe mine, voi da tot ce e mai bun", a declarat Ștefan Baiaram, extrema Universității Craiova.