Ce a declarat Adrian Iencsi după ce Rapid a ratat șansa de a urca pe primul loc în Superligă

Adrian Iencsi Rapid Sepsi OSK Superliga Adrian Iencsi și Cristiano Bergodi/sursa foto: Imago
Data publicarii: Vineri 10 Noiembrie 2023, 23:06
Data actualizarii: Vineri 10 Noiembrie 2023, 23:12

Sepsi OSK a terminat la egalitate cu Rapid, scor 0-0, pe teren propriu, într-un meci din etapa a 16-a a Superligii de fotbal.

Meciul a fost unul echilibrat, cu ocazii de ambele părţi, dar cea mai mare a fost ratată de Juvhel Tsoumou, care a trimis în transversală, din foarfecă, la centrarea lui Christopher Braun (79). Congolezul, la meciul său de debut la Rapid, a intrat în minutul 58 în locul lui Alexandru Ioniţă II.

În minutul 38, jocul a fost întrerupt timp de circa patru minute pentru defectarea temporară a sistemului de arbitraj video.

Rapid a ratat şansa de a urca pe primul loc. Şi în meciul tur s-a înregistrat acelaşi rezultat, 0-0. Rapid a ajuns la 11 etape consecutive fără înfrângere, cu şapte victorii şi patru egaluri.

Sepsi OSK e neînvinsă de patru etape, în care are două victorii şi două egaluri, neprimind gol de trei meciuri.

Reacția lui Adrian Iencsi după Sepsi OSK - Rapid 0-0

Cristiano Bergodi a fost suspendat pentru meciul de la Sfântu Gheorghe, motiv pentru care Adrian Iencsi s-a aflat pe banca tehnică a giuleștenilor.

"Cred că ambele echipe sunt mulțumite de acest scor. A fost o primă repriză destul de ștearsă. Nu am îndrăznit. Dacă îndrăzneam, cred că reușeam să scriem. Și ei au făcut câteva mutări bune, importante.

Pot spune că sunt destul de mulțumit. Noi gândim ca fiecare partidă să fie tratată cu maximă seriozitate. Echipa este antrenată. Am întâlnit o echipă care era în căutare de victorie", a declarat Adrian Iencsi, potrivit DigiSport.