FOTO VAR și-amar! Meciul Sepsi OSK - Rapid a fost întrerupt câteva minute din cauza problemelor cu arbitrajul video

Sepsi OSK arbitraj video Rapid VAR Superliga
Data publicarii: Vineri 10 Noiembrie 2023, 21:32
Data actualizarii: Vineri 10 Noiembrie 2023, 21:44

Sepsi OSK - Rapid a fost meciul care a deschis returul din Superliga României.

Despărțite de zece puncte după prima parte a campionatului, cele două formații au oferit un adevărat spectacol în prima repriză.

Gazdele au fost cele care au avut ocaziile mai importante, însă Horațiu Moldovan a fost decisiv de fiecare dată, astfel că la pauză s-a intrat la egalitate, scor 0-0.

Meci întrerupt din cauza arbitrajului video

În minutul 38, în timp ce giuleștenii se pregăteau să execute un corner, Ovidiu Hațegan a fluierat și a oprit partida.

După ce le-a explicat căpitanilor celor două echipe care este problema, restarea sistemului de arbitraj video, centralul partidei a așteptat ok-ul pentru a relua meciul, ceea ce s-a întâmplat după aproximativ patru minute.