FOTO A fost la o bară de un debut spectaculos! Juvhel Tsoumou, execuție spectaculoasă din foarfecă în meciul cu Sepsi OSK

Juvhel Tsoumou Rapid Sepsi OSK Superliga
Data publicarii: Vineri 10 Noiembrie 2023, 22:21
Data actualizarii: Vineri 10 Noiembrie 2023, 22:31

Sepsi OSK - Rapid a fost meciul care a deschis returul din Superliga României.

După o primă repriză în care gazdele au avut mai multe ocazii clare, partea a doua a meciului le-a aparținut mai mult giuleștenilor.

Juvhel Tsoumou a debutat pentru Rapid

În minutul 58, Juvhel Tsoumou a fost introdus pe teren în locul lui Alex Ioniță II.

Atacantul nu a avut nevoie decât de 20 de minute pentru a-și face simțită prezența, având o execuție spectaculoasă din foarfecă, ce s-a oprit în bara transversală a porții adverse.

Juvhel Tsoumou a lăsat România pentru Maroc

După ce a avut o perioadă decentă la Constanța, Tsoumou a părăsit, din nou, Liga 1. Acesta a semnat cu Wydad Casablanca. Aici nu a mai reușit să puncteze la debut. În total, vârful a marcat de cinci ori în Maroc, în 39 de meciuri oficiale. Alături de Wydad, Tsoumou a cucerit titlul și Liga Campionilor Africii!

A urmat despărțirea de Wydad Casablanca și transferul în Vietnam. Acolo, Tsoumou a avut un impact incredibil în meciul de debut. El a semnat un hat-trick în duelul Cong An Ha Noi FC - Binh Dinh, scor 5-0. Apoi a dispărut pur și simplu din primul 11 și nu a mai fost folosit!

În mod surprinzător, Tsoumou și-a reziliat contractul în luna iunie, iar de atunci a rămas liber de contract. Până a fost contactat de Rapid, club aflat în criză de atacanți.