Caterinca de Giulesti! Copos a facut SEDINTA sa-l dea afara pe Sabau in timpul meciului! "Sunt si UNELE infrangeri dupa care sunt multumit!" :)

Giulesti Ovidiu Sabau Rapid Superliga
Data publicarii: Sambata 20 Octombrie 2012, 08:25
Data actualizarii: Sambata 20 Octombrie 2012, 08:20

Rapid 1 - 2 Brasov | Unul dintre cele mai plictisitoare meciuri ale campionatului s-a jucat mai frumos in birourile de pe Giulesti! :)

Rapid este un club cum nu mai exsita in lume. Asta spun mare parte dintre fanii care urmaresc echipa, acum a lui Sabau, la lucru de ani de zile.

Aseara s-a consumat un nou episod din viata echipei. Un nou meci plictisitor, un meci care ii lasa pe giulesteni cu foarte mici sanse la primul sau chiar la al doilea loc in clasament.

Asa ca sefii, vazand ca la pauza scorul era 2-0 pentru brasovenii lui Cartu, au convocat o sedinta in timpul meciului, mai exact in repriza a doua!

Copos, Taban si Zotta au inceput sa discute cum s-ar putea schimba situatia de la Rapid, desi meciul nu se terminase inca. Cel mai probabil, Sabau va fi inlocuit, iar pe banca, pana la numirea unui 'principal', va sta Marian Rada, ca de obicei.

Tot din domeniul amuzamentului, dupa meci, Sabau a oferit o declaratie uluitoare!

"Sunt si unele infrangeri, dupa care eu sunt multumit. Acum ma gandesc cum sa-i refac pe jucatori pentru meciul cu Dinamo. Le multumesc pentru atitudine, e o satisfactie sa-i vad pe jucatori daruindu-se atat de mult!", a spus Sabau dupa un meci in care Brasov s-a inchis bine, a avut mai multe suturi la poarta si a castigat cu 2-1 pe un teren care parea interzis oaspetilor in sezoanele trecute.