Cartu: "Meritam sa castigam. Sunt multumit de atitudinea jucatorilor"

Sorin Cartu Superliga
Data publicarii: Sambata 19 Martie 2011, 22:55
Data actualizarii: Sambata 19 Martie 2011, 23:01

Steaua 1-1 Vaslui | Sorin Cartu spune ca jucatorii Stelei i-au rasplatit prin efortul depus pe fanii care au venit la stadion. Chiar daca echipa nu a reusit sa castige, "Sorinaccio" e multumit de ce a vazut in teren: "Stiam de unde vine pericolul"

“Eu zic ca meritam sa castigam. Am facut un meci bun. Sunt multumit de atitudinea jucatorilor. Din pacate, nu poti sa treci pe langa atatea ocazii. Le-am spus jucatorilor la pregatirea jocului ca nu conteaza ca esti condus, sau ca ai inscris un gol: meciul se joaca pana in minutul 90. A fost un meci bun al campionatului, dinamic, cu multe executii tehnice. Stiam de unde vine pericolul si am luat toate masurile.

Singura scapare a fost in momentul golului si inca o data in prima repriza. Ne-am ferit de faze fixe. Am judecat gresit acel moment de posesie si a creat acea faza periculoasa si a scos lovitura libera. Am vorbit cu baietii si poate din aceasta greseala invatam. A fost un meci la care publicul a facut o atmosfera frumoasa. Mi-as fi dorit sa castig pentru ca e primul meu meci in Ghencea. Nu vreau sa comentez ce spune Becali”, a declarat Sorin Cartu.