VIDEO "Care este cel mai greu adversar?". Răspunsul lui Florinel Coman, după ce FCSB s-a apropiat de lider

Data publicarii: Luni 23 Ianuarie 2023, 09:31
Data actualizarii: Luni 23 Ianuarie 2023, 09:30

FCSB a învins FC Hermannstadt, în deplasare, scor 1-0. Unicul gol al meciului a fost marcat de Billel Omrani.

Billel Omrani i-a adus victoria lui FCSB cu golul din minutul 75, după o pasă decisivă a lui Florinel Coman. Pentru FCSB a fost a șaptea victorie din ultimele opt meciuri de campionat.

Coman, autorul assist-ului, a intrat pe teren în minutul 58 al partidei de la Sibiu, iar la finalul meciului a subliniat importanța celor trei puncte câștigate de FCSB.

"Un meci foarte greu. Știam ce ne așteaptă aici, pe un teren foarte dificil, dar important este că am reușit să ne impunem. Eu îmi doresc să fiu sănătos, atât.

Meciuri frumoase cu Farul, e o echipă care știe ce are de făcut, o echipă pusă la punct, cu jucători cu experiență și tineri talentați. Meciurile cu ei au fost spectaculoase și sperăm să luăm cele trei puncte.

E mai strânsă lupta, sunt echipe foarte bune în play-off. Vom vedea cum va fi play-off-ul, dar cred că se va juca până în ultima etapă. Și anul trecut a fost tot așa, s-a pierdut titlul în ultima etapă. E un campionat mai bun, au venit și cei tineri, fiecare echipă are unul-doi tineri de perspetivă, foarte talentați", a spus Coman.

Întrebat pe final care crede că este cel mai greu adversar, Coman a răspuns: "Noi!"

După victoria de la Sibiu, FCSB ocupă locul 3 în Liga 1, cu 41 de puncte, la patru, respectiv trei lungimi în spatele celor de la Farul și CFR Cluj, care se întâlnes în meci direct diseară.

Pentru FCSB urmează o altă partidă dificilă, contra liderului Farul, duminică, de la ora 19:00.