Camora a răbufnit după eșecul lui CFR Cluj: "Mentalitate de echipă mică, nu înțeleg! Dacă arătăm așa, pierdem din nou"

Mario Camora CFR Cluj Liga 1 Universitatea Craiova Superliga
Data publicarii: Duminica 10 Aprilie 2022, 22:59
Data actualizarii: Duminica 10 Aprilie 2022, 23:16

Universitatea Craiova a învins CFR Cluj, scor 3-2, în runda a patra din play-off, iar lupta la vârf se încinge.

Echipa lui Laurențiu Reghecampf a deschis scorul în minutul 18, prin Alexandru Crețu, însă scorul pauzei a fost stabilit de Mihai Bordeianu. CFR Cluj a trecut în avantaj în minutul 58, după golul lui Claudiu Petrila, dar Universitatea Craiova a lovit pe final datorită reușitelor lui Jovan Markovic (69') și Ante Roguljic (90+6').

Camora a răbufnit după eșecul lui CFR Cluj

CFR Cluj își poate reduce avansul față de FCSB la cinci puncte, dacă bucureștenii vor învinge FC Voluntari, luni, iar Mario Camora s-a arătat extrem de supărat din cauza atitudinii echipei din ultimele minute, când s-a lăsat dominată și s-a văzut învinsă.

"Nici nu știu ce să zic. Ne-a băgat în poartă, habar n-am, mentalitate de echipă mică pe final. Trebuia să fim mai inteligenți, avem o echipă cu experiență, dar nu s-a putut și asta e. A fost vina noastră. Aici am pierdut de două ori puncte la ultima fază. Toată lumea pierde puncte în play-off, dar e bine că depindem de noi, dar nu așa, cu atitudinea asta. Trebuie să fim mai inteligenți, să ținem de minge, de rezultat. N-avem explicații acum. Trebuie să pregătim bine următorul meci. Toți suntem responsabili pentru această înfrângere.

Nu e vina lui Otto sau a lui Yuri. Când câștigăm, câștigăm toți. Când pierdem, pierdem toți. Noi trebuie să avem o altă atitudine până la ultimul fluier. Era minutul 90+6, noi ne-am băgat acolo în spate și nu avem explicații.

Trebuie să ne dea altă ambiție, să avem altă mentalitate, să fim concentrați până în ultima secundă. Nu putem arăta așa la următorul meci. Dacă arătăm așa, pierdem din nou.

Lipsește Dan Petrescu, dar e vina noastră pentru că noi am fost pe teren. Noi suntem responsabili. Eu zic că ne-am retras, asta a fost. Așa mi s-a părut din teren. Nu înțeleg de ce ne retragem tot timpul. E normal și ne merităm soarta", a spus Mario Camora.