Valerica Gaman CFR Cluj Universitatea Craiova Superliga
Data publicarii: Duminica 15 Mai 2022, 23:03
Data actualizarii: Duminica 15 Mai 2022, 23:03

CFR Cluj înfruntă Universitatea Craiova, în runda a noua din play-off-ul Ligii 1, iar ardelenii vor fi desemnați campioni în cazul în care vor câștiga.

CFR Cluj a deschis scorul după doar două minute, după un gol marcat de Nana Boateng dintr-o poziție de ofsaid, iar echipa lui Dan Petrescu și-a majorat avantajul în minutul 56.

Cadou pentru CFR Cluj! Gafă uriașă a lui Găman, care poate decide campioana

După un aut executat de Cristi Manea și o respingere a oltenilor, mingea a ajuns la marginea careului, iar ulterior la Valerică Găman, care a fost surprins de Alexandru Păun, a ezitat să degajeze, iar în cele din urmă a pasat greșit în spate.

Găman a încercat să îl găsească pe Pigliacelli, însă a lovit foarte slab, iar Gabriel Debeljuh a intervenit, a luat mingea din fața lui Păun și a marcat cu mult calm.

Valerică Găman a revenit în echipa de start a Universității Craiova, după ce la meciul cu FCSB (0-1) a fost rezervă neutilizată. Laurențiu Reghecampf a preferat la partida respectivă un cuplu de fundași centrali format din Marius Constantin și Paul Papp.