Brasov, lider in Liga I: 3-1 cu Universitatea Cluj! Vezi aici fazele meciului!

FC Brasov Universitatea Cluj Superliga
Data publicarii: Duminica 01 August 2010, 18:54
Data actualizarii: Duminica 01 August 2010, 20:57

Aflata la un pas de desfiintare in vara, FC Brasov a ajuns lidera Ligii I dupa doua etape. Claudiu Niculescu a marcat din nou, insa echipa lui a pierdut la fel ca in debutul cu Steaua.

Golurile au fost marcate de Ilyes '29, Cr. Ionescu '60 si Chipciu '71 pentru FC Brasov, respectiv Claudiu Niculescu '45+1 pentru Universitatea Cluj.

Ilyes a inscris in minutul 29, reluand in poarta dupa o lovitura libera executata de Chipciu.

Echipa oaspete a egalat, in minutul 45+1, prin Claudiu Niculescu, care a trimis mingea in poarta din lovitura libera de la aproximativ 20 de metri.

Cristian Ionescu a inscris al doilea gol al echipei gazda, in minutul 60, cu un sut de pe partea stanga de la 35 de metri.

In minutul 71, Chipciu a marcat golul de 3-1, cu un sut din careu, dupa o pasa de la Hadnagy.

FC Brasov: 32. Minca - 20. Voicu, 15. Oros, 21. A. Rusu, 12. Cr. Ionescu - 18. Cristescu, 10. Ilyes, 26. Williams, 7. Chipciu (8. Mateiu '85) - 23. V. Badea (27. Nastasie '63), 9. Hadnagy (11. Martinovici '78). Antrenor: Daniel Isaila.

Universitatea Cluj: 33. Bosneag - 2. Buhus (18. Ungurusan '78), 25. D. Munteanu, 13. Izvoranu, 20. Belosevici - 16. Delgado, 24. Balde (8. Reinaldo '46), 22. Bostina, 10. Acosta - 9. Cl. Niculescu, 11. Machado (27. Lemnaru '75). Antrenor: Marian Pana.

Cartonase galbene: Nastasie '68, Chipciu '72, Martinovici '85 / Buhus '28, Cl. Niculescu '37, Izvoranu '66, Acosta '75, Ungurusan '88
Arbitri: Sebastian Coltescu (central) - Ionel Popa, Florin Paunescu (asistenti) - Adrian Comanescu (rezerva).
Observatori: Constantin Zotta, Eduard Alexandru.

La partida au asistat aproximativ 600 de spectatori.