Blestemul stelistilor: Gabi Muresan s-a accidentat si risca sa nu joace in meciul de miercuri cu Steaua!

Gabi Muresan ASA Targu Mures Steaua Superliga
Data publicarii: Sambata 25 Aprilie 2015, 21:37
Data actualizarii: Sambata 25 Aprilie 2015, 21:46

Gabi Muresan a jucat doar 20 de minute in victoria pe care ASA Targu Mures a obtinut-o in fata Pandurilor, scor 2-1

Muresan a fost introdus pe teren in minutul 50, in locul accidentatului Gorobsov, dar a iesit fortat 20 de minute mai tarziu, dupa ce a incasat o lovitura puternica in glezna.

Gabi Muresan, omul care l-a accidentat grav pe Rusescu in tur, risca sa rateze meciul direct cu Steaua. Partida se joaca miercuri pe National Arena.

"Vom vedea daca va putea juca miercuri. A trebuit sa il introduc in locul lui Gorobsov, care s-a accidentat. Speram totusi sa-l recuperam pe Muresan pentru meciul cu Steaua.", a declarat Ciobotariu.

Antrenorul ASA-ului spune ca echipa sa putea castiga la o diferenta mai mare meciul cu Pandurii. Le-a dedicat victoria suporterilor, veniti in numar mare la stadion.

"Am facut un joc bun, ne-am creat multe situatii de a marca. Nu le-am fructificat si am stat cu sufletul la gura pana la final. Ii felicit pe jucatori. Au avut atitudine de invingatori, de echipa care stie ce vrea. Puteam marca 3-4 goluri, dar nesansa si lipsa de inspiratie au contat. Nu s-a jucat cu presiune. Stiam ca vom trece pe primul loc. Deocamdata, ne bucuram de aceste trei puncte importante si muncite. Am jucat impotriva unei echipe bune. Locul in clasament nu reflecta valoarea lotului. Ii simt pe jucatori ca vor mai mult, ca vor sa realizeze o performanta imensa pentru acest oras. Le-am adus o bucurie fanilor."