Billel Omrani CS Dinamo FCSB Mihai Stoica Nicolae Dica Superliga
Data publicarii: Sambata 24 Septembrie 2022, 18:42
Data actualizarii: Sambata 24 Septembrie 2022, 23:28

Billel Omrani (29 de ani), atacantul transferat recent de FCSB, a jucat pentru echipa secundă în meciul cu CS Dinamo, din Liga 3.

Omrani a fost titular în echipa condusă de Leonard Strizu și a reușit o pasă decisivă la al doilea gol marcat de FCSB 2, prin Andrei Dumiter.

Billel Omrani s-a accidentat în meciul CS Dinamo - FCSB 2

Fostul atacant al lui CFR Cluj a suferit și o accidentare în meciul din Ștefan cel Mare. În repriza secundă, Omrani a fost lovit violent de un adversar, iar fotbalistul a acuzat dureri puternice în zona coastelor.

În ciuda problemelor medicale, Omrani a continuat meciul, însă a ținut minute bune mâinile în zona coastelor, văitându-se de durere. Fotbalistul algerian a fost schimbat în ultimul sfert de oră și a fost consultat chiar pe banca de rezerve de staff-ul medical al echipei sale.

După faultul comis asupra lui Billel Omrani, FCSB 2 a beneficiat de o lovitură liberă, iar mingea respinsă de portarul dinamovist Mihai Mina a fost trimisă în poartă de Vlad Tudor, fiul fostului arbitru Alexandru Tudor, ducând astfel scorul la 3-0.

• Andrei Dumiter (36, 45) și Vlad Tudor (48) au marcat pentru FCSB 2 în meciul cu CS Dinamo. Pentru dinamoviști a punctat George Apostol (85), iar scorul final a fost 3-1 pentru oaspeți.

Cum au arătat echipele de start la CS Dinamo - FCSB 2

• CS Dinamo: Mihai Mina - David Savu, Alex Burlacu, Florin Lungu, Gabriel Gheorghe, Alex Iordănescu (cpt), Robert Ghizdeanu, Robert Apostol, Mălin Spînu, Daniel Dinu, Daniel Tîrnăcop
  • Rezerve: Ștefan Stavrositu, Dragoș Bănică, Theodor Gabor, Cristian Chiriță, Sandu Iovu, Viorel Lungu, Adrian Dorobanțu, Costin Ciochină
  • Antrenor: Daniel Iftodi
  • FCSB 2: Răzvan Ducan - Luca Ciobanu, Denis Haruț, Radu Boboc, Sorin Șerban - Marco Dulca, Boban Nikolov, Vlad Tudor - Billel Omrani, Andrei Dumiter, Matei Tănasă
  • Rezerve: Paul Ganea, David Petruț, Marian Pruteanu, Daniel Corniciuc, Ștefan Coman, Dan Răchită, Ștefan Moraru, Andrei Mitroi
  • Antrenor: Leonard Strizu