Alexandru IOrdanescu Andrei Dumiter CS Dinamo FCSB 2 Liga 3 Fotbal intern
Data publicarii: Sambata 24 Septembrie 2022, 18:02
Data actualizarii: Sambata 24 Septembrie 2022, 18:05

Partida dintre CS Dinamo și FCSB 2, din Liga 3, se joacă acum pe stadionul din Ștefan cel Mare. Oaspeții au venit cu mulți jucători de la prima echipă.

În minutul 30 al meciului din Ștefan cel Mare, Alexandru Iordănescu (28 de ani), fratele selecționerului României, jucător la CS Dinamo, a avut nevoie de îngrijiri medicale.

Alexandru Iordănescu, umplut de sânge în CS Dinamo - FCSB 2

Căpitanul lui CS Dinamo a fost umplut de sânge de Andrei Dumiter, după ce atacantul lui FCSB 2 l-a lovit cu cotul în figură. Ambulanța a intervenit, iar Alexandru Iordănescu a primit ulterior îngrijiri medicale pe bancă.

După aproximativ trei minute, jucătorul lui CS Dinamo a revenit pe teren, în timp ce Andrei Dumiter a văzut doar cartonașul galben din partea arbitrei Cristina Trandafir.

• Partida a început la ora 17:00 și contează pentru runda a cincea din seria a patra (Liga 3). La pauză, FCSB 2 conducea cu 2-0 grație dublei lui Andrei Dumiter. Pasa decisivă de la golul secund a fost reușită de Billel Omrani.

La FCSB 2 sunt titulari jucători precum Denis Haruț, Radu Boboc, Sorin Șerban, Marco Dulca, Boban Nikolov, Andrei Dumiter sau Billel Omrani.

• Cum arată echipa lui FCSB 2: Răzvan Ducan - Luca Ciobanu, Denis Haruț, Radu Boboc, Sorin Șerban - Marco Dulca, Boban Nikolov, Tudor Vlad - Billel Omrani, Andrei Dumiter, Matei Tănasă
  • Rezerve: Paul Ganea, David Petruț, Marian Pruteanu, Daniel Corniciuc, Ștefan Coman, Dan Răchită, Ștefan Moraru, Andrei Mitroi
  • Antrenor: Leonard Strizu
  • Cum arată echipa lui CS Dinamo: Daniel Dinu - David Savu, Alex Burlacu, Florin Lungu, Gabriel Gheorghe, Alex Iordănescu (cpt), Robert Ghizdeanu, Robert Apostol, Mălin Spînu, Mihai Mina, Daniel Tîrnăcop
  • Rezerve: Ștefan Stavrositu, Dragoș Bănică, Theodor Gabor, Cristian Chiriță, Sandu Iovu, Viorel Lungu, Adrian Dorobanțu, Costin Ciochină
  • Antrenor: Daniel Iftodi