Bergodi: "Daca dadea si Ochirosii gol, putea fi o zi frumoasa!"

CFR Cluj Cristiano Bergodi Steaua Superliga
Data publicarii: Duminica 09 August 2009, 23:08
Data actualizarii: Luni 10 August 2009, 09:49

Cristiano Bergodi este multumit ca i-au iesit schimbarile la meciul cu CFR, insa are un regret ca nu a reusit sa marcheze Ochirosii!

"Rezultatul ma multumeste pentru ca am jucat impotriva unei echipe de valoare. Am avut o reactie buna dupa primul gol, care ne putea taia picioarele, dar am revenit. In a doua repriza am luat din nou gol pe o greseala, am reactionat din nou si am egalat.

La sfarsit am avut ocazia de a castiga, dar in orice caz sunt multumit pentru ca echipa creste. Sunt multumit pentru ca in centru am avut doi jucatori tineri, trebuie sa le dam incredere. Conteaza ca am jucat din trei in trei zile in ultima luna, dar ocaziile mai mari le-am avut noi.

Terenul a fost prost din pacate. Mai avem multa treaba de facut pentru ca am facut greseli in defensiva. Trebuie sa avem incredere in noi, am inceput un drum bun si o sa ajungem departe. Nu stiu daca sunt norocos la schimbari, e bine ca cine a intrat si-a facut treaba. Daca dadea si Ochirosii gol, putea fi o zi frumoasa", a spus Cristiano Bergodi la gsptv.

S-a accidentat Stancu!

La meciul Stelei cu CFR terminat 2-2 atacantul stelist, Bogdan Stancu, a fost nevoit sa paraseasca terenul de joc mai devreme. El a cerut sa fie schimbat in minutul 65, pentru ca a acuzat o accidentare.