Becali: "Cei de la CFR sunt cuminti! Eu intram in teren si ma bateam cu arbitrul"

Gigi Becali CFR Cluj Superliga
Data publicarii: Duminica 06 Martie 2011, 16:00
Data actualizarii: Duminica 06 Martie 2011, 16:02

Arbitrajul lui Marius Avram de la CFR 1-2 Timisoara l-a speriat pe Becali. Seful Stelei spune ca daca i s-ar fi intamplat asa, ar fi intrat in teren si s-ar fi luat la bataie cu centralul.

Marius Avram a dictat doua penaltyuri controversate, cate unul pentru fiecare echipa, in numai 10 minute. Meciul a fost scapat din mana in inceputul primei reprize. Golul anulat al lui Zicu i-a scos din minti pe cei de la Timisoara, iar eliminarea lui Bastos a fost criticata de catre Muresan. Conducatorii CFR-ului au cerut penalty la acea faza.

L-a pus dracu' pe Avram sa dea galben. Aseara, radea dracul. Astia de la CFR sunt cuminti. Daca mie imi facea asa ceva arbitrul, intram pe teren si ma bateam cu el", a decalarat Becali.