Steaua isi ia adio de la titlu, Dinamo si Rapid se incurca, Timisoara castiga derby-ul cu CFR! Comenteaza aici etapa!

Data publicarii: Sambata 05 Martie 2011, 19:00
Data actualizarii: Luni 07 Martie 2011, 23:18

Vineri
Gafa imensa a lui Cernea a ingropat-o pe Unirea: Urziceni 0-1 Targu Mures
Dinamo, scufundata de Pandurii: Dinamo  2-2 Pandurii! Munteanu a ratat un penalty in ultimele minute!

Sambata
Otelul face inca un pas catre titlu: Otelul 1-0 Rapid! Crezi ca ii mai poate ajunge cineva?

Bistrita, salvata de italianul minune! Gloria Bistrita 1-0 Sportul!
Timisoara e la 5 puncte de liderul Otelul: CFR Cluj 1-2 FC Timisoara! Doua penaltyuri controversate!

Duminica
Remiza alba: Gaz Metan 0-0 Astra!
UMILINTA totala: Steaua 0-3 Brasov!

Luni
Costea salveaza Craiova din zona de retrogradare: Craiova 1-1 Branesti!
Vaslui crede in TITLU! FC Vaslui 2-0 U Cluj!

Vineri

Urziceni 0-1 Targu Mures
Unirea Urziceni este pe penultimul loc in clasament dupa ce a fost invinsa cu 0-1 de FCM Targu Mures. Epaminonda Nicu si-a lasat echipa in 10 in minutul 81, cand FCM Targu Mures conducea cu 1-0, dupa golul lui Iencsi. Oaspetii au 23 de puncte, iar dupa victoria de azi au urcat pe 10 in clasament, deasupra Brasovului.

Dinamo  2-2 Pandurii
Dinamo putea sa castige la masa verde meciul cu Pandurii dupa scandalul din ultima saptamana, insa s-a vazut egalata chiar acasa pe un stadion aproape gol. Dinamo a facut al patrulea egal consecutiv cu Pandurii dupa ce a ratat un penalty in minutul 88 prin Vlad Munteanu!

Sambata
Otelul 1-0 Rapid
Otelul a reusit sa invinga pe Rapid cu 1-0, dupa un gol inscris de Pena. Marius Constantin si-a lasat echipa in 10 in minutul 77, dupa ce a vazut al doilea galben! Rapidul mai doar 15% sanse sa castige titlul, iar scaunul lui Sumudica nu mai este atat de sigur.

Gloria Bistrita 1-0 Sportul
Gloria a fost salvata acasa in fata ultimei clasate de noul Moraes: atacantul de 32 de ani Simone Cavalli a marcat in minutul 52 singurul gol al meciului!

CFR Cluj 1-2 FC Timisoara
Meci spectaculos la Cluj, unde Timisoara a invins cu 2-1 pe CFR. Arbitrul Avram a dictat doua penaltyuri in primele 10 minute. Timisoara ramane singura echipa neinvinsa din actuala stadiune si este acum la 5 puncte distanta de liderul Otelul.

Duminica
Gaz Metan 0-0 Astra!
Gaz Metan a remizat in fata celor de la Astra, la un meci la care au asistat doar 2000 de suporteri. Gazul are 31 de puncte dupa acest egal si se mentine aproape de locurile ce duc in Europa League. Astra este pe locul 9, la 3 puncte in spatele CFR-ului.

Steaua 0-3 Brasov
Steaua nu a mai suferit o umilinta atat de mare de 12 ani, cand Petrolul a batut in Ghencea cu 4-1. Brasovul lui Conceicao i-a pus la respect pe stelisti: primele doua goluri sunt probabil cele mai frumoase reusite din acest sezon in Liga I.

Luni
Craiova 1-1 Branesti
Mihai Costea a reusit sa spele rusinea unui esec in fata Branestiului pe teren prorpiu. Craiova ramane pe locul 14, la un singur punct de zona rosie a clasamentului

FC Vaslui 2-0 U. Cluj
Vaslui ramane in grafic in lupta pentru castigarea campionatului. Echipa lui Hizo este la 7 puncte in urma liderului Otelul