"Batem CFR-ul si trecem in fata Rapidului si a Stelei!"

Liviu Ganea CFR Cluj Dinamo George Tucudean Superliga
Data publicarii: Joi 05 Mai 2011, 16:00
Data actualizarii: Joi 05 Mai 2011, 16:04

Liviu Ganea a declarat ca echipa sa va lupta pentru victorie in meciul cu CFR Cluj.

"Nu prea ai timp sa suferi prea mult dupa un meci, pentru ca la cateva zile a venit meciul cu CFR Cluj. A fost o dezamagire mare pentru ca dupa ce inscrii un gol in minutul 92 te astepti sa se termine 1-1, dar s-a intamplat sa luam golul ala mai tarziu.

CFR are orgoliul ranit si cred ca nici locul in clasament nu ii onoreaza pe ei. Cred ca trebuie sa luam cele trei puncte, pentru ca Rapid are doua puncte mai mult si Steaua e egala cu noi. Avem nevoie de ele pentru a ramane acolo. E un meci de orgoliu, vom lupta pentru noi, o eventuala victorie ne-ar duce in fata Rapidului si a Stelei.

Anul acesta au fost fluctuatii de forma la orice echipa si la CFR s-a simtit destul de mult, au avut multe rezultate slabe", a declarat Ganea.

George Tucudean considera ca victoria Rapidului in Ghencea avantajeaza echipa sa.

"Am prins repriza a doua de la meciul dintre Steaua si Rapid, e un scor care ne avantajeaza, dar pacat ca am pierdut cu Gaz Metan. Acum speram sa castigam cu CFR Cluj si totul va fi bine.

Anul trecut juca altceva CFR, anul asta chiar si noi am avut si meciuri bune si rele. Normal ca ne gandim si la campionat, ne dorim sa castigam toate meciurile, dar si cupa este importanta, trebuie sa castigam acest trofeu, avem sanse mai mari aici".

Dinamo-CFR Cluj, din cadrul etapei a XXXI-a a Ligii I, se va disputa vineri, de la ora 20.20.

Sursa: Mediafax