Astra Ploiesti 3-0 FC Brasov! Vezi fazele meciului!

Astra Ploiesti FC Brasov Superliga
Data publicarii: Sambata 06 Noiembrie 2010, 19:56
Data actualizarii: Sambata 06 Noiembrie 2010, 20:05

Golurile au fost marcate de Paulinho '24 (penalti), Takayuki '50 si Fatai '90+4.
Paulinho a deschis scorul, in minutul 24, dintr-un penalti acordat dupa un fault in careu asupra lui Fatai.
Takayuki a marit diferenta, in minutul 50, cu un sut de la 25 de metri, in dreapta portarului echipei FC Brasov.
Fatai a stabilit scorul final al partidei, 3-0, in urma unui contraatac, la ultima faza de joc.
Astra Ploiesti: 82. Miron - 4. Mihalache, 3. Oprsal, 6. Goian, 16. Florea (2. Matel '73) - 8. Seto Takayuki, 19. Ben Teekloh (14. Patrascu '67) - 18. Stratila, 21. Fatai, 7. Paulinho (11. Tigoianu '46) - 23. Miranda. Antrenor: Tibor Selymes.
FC Brasov: 32. Minca - 20. Voicu, 21. Rusu, 4. Balasa, 12. Cr. Ionescu - 7. Chipciu, 10. Ilyes, 18. Cristescu (16. Viveiros '59), 27. Nastasie - 17. Dedu (9. Hadnagy '70), 22. Lamine (23. V. Badea '24). Antrenor: Daniel Isaila.
Cartonase galbene: Takayuki '50, Mihalache '77 / Balasa '73
Arbitri: Florin Marcu - Andrei Constantinescu, Petru Gaspar - Catalin Pana
Observatori: Marian Salomir, Alexandru Popescu
Supervizor: Ion Neagu
La meci au asistat aproximativ 350 de spectatori.
Inainte de inceperea partidei, s-a tinut un minut de reculegere in memoria poetului Adrian Paunescu, decedat vineri dimineata.