FCSB Astra Giurgiu Liga 1 Superliga ASTRA - FCSB 2-1 | "Maine o luam de la capat, trebuie sa fim lei cu Mlada!" Reactia polonezului Gikiewicz dupa primele minute jucate la FCSB
Data publicarii: Luni 05 August 2019, 23:08
Data actualizarii: Luni 05 August 2019, 23:11

Astra a invins-o cu 2-1 pe FCSB in ultimul meci al etapei a patra. Valentin Gheorghe si Denis Alibec au marcat pentru gazde, iar Oaida pentru oaspeti.

Gikiewicz: "Trebuie sa o luam de la capat si sa fim lei cu Mlada"

"Nu a fost usor. Cu doua antrenamente nu e usor, nu sunt inca pregatit. Noi am facut doua greseli si am luat doua goluri. Trebuie sa gandim pozitiv, iar maine sa o luam de la capat.

FCSB este un club mare!

Nu conteaza daca dau eu gol sau da altcineva, important este sa marcam. Nu e bine ca am pierdut astazi, rezultatul ne nemultumeste.

Vom da totul cu Mlada, trebuie sa luptam timp de 90 de minute, trebuie sa fim 11 lei pe teren!

Eu sunt atacant, sigur, dar obiectivul meu este ca echipa sa castige. Daca echipa castiga, nu conteaza ca nu marchez eu.

Nu ma intrebati pe mine de antrenor, eu sunt doar jucator", a spus Gikiewicz dupa debutul la FCSB.