Asta e echipa care o chinuie pe Steaua de 4 ani. Reghe, fata in fata cu un complex al ros-albastrilor

Steaua Laurentiu Reghecampf Superliga
Data publicarii: Vineri 14 Martie 2014, 09:50
Data actualizarii: Vineri 14 Martie 2014, 09:51

► Gold Simona, ce-ar fi sa castigi Indian Wells? Vineri la 22:00, megameciul e LIVE in BLOG, lasa AICI mesajul tau!

Steaua joaca sambata seara pe Ghencea de la ora 20.15 contra celor de la Gaz Metan Medias in etapa a 23-a a Ligii 1. Echipa aflata pe locul 8 in clasament s-a dovedit a fi in ultimul timp o nuca extrem de tare de spart pentru Steaua.

Echipa lui Laurentiu Reghecampf a castigat un singur meci din ultimele 7 contra celor de la Gaz Metan! In urma cu un an, pe 2 martie, Steaua castiga cu 3-0 in fata Gazului. In rest, au fost 4 egaluri si 2 victorii ale celor de la Gaz Metan!

In tur, Steaua a scapat cu un punct in urma unei duble a lui Filip, beneficiind si de deciizile arbitrului Sebastian Coltescu, cel care l-a eliminat atunci pe Robertson inca din minutul 28 pentru 2 galbene, ultimul fiind pentru ca si-a scos tricoul dupa golul marcat, decizie corecta, si nu a acordat penalty cu 4 minute inainte de final pentru medieseni.

Steaua spera sa continue 2 serii cu adevarat incredibile, ambele aflate pe locul 2 in istoria Ligii 1 - a 2-a cea mai lunga serie de partide fara infrangere, 24, si a 2-a cea mai lunga serie de meciuri consecutive in care a marcat, 30.