Anuntul LPF: ce se intampla cu ASA Targu Mures - Pandurii, meciul inghetat dupa o singura repriza de "fotbal"

Data publicarii: Vineri 23 Decembrie 2016, 13:37
Data actualizarii: Vineri 23 Decembrie 2016, 13:49

ASA Targu Mures a incheiat anul rusinos, cu doua meciuri jucate in conditii de lumea a 3-a. Partida cu Pandurii s-a oprit la pauza, la scorul de 2-0 pentru mureseni.

Jucatorii Pandurilor au refuzat mai intre pe teren in repriza a doua, din cauza conditiilor imposibile.

Frigul de -3 grade a transformat terenul de fotbal intr-un patinoar.

La pauza, in momentul in care a fost intrerupt meciul, ASA conducea cu scorul de 2-0.

Pandurii cere victoria la masa verde, pe motiv ca echipa gazda nu a asigurat conditiile minime pentru disputarea partidei.

Cazul a ajuns la Comisia de Disciplina, iar un verdict va fi dat pe 11 ianuarie, a anuntat astazi Marius Mitran, directorul de comunicare din cadrul LPF.