Andrea Compagno Farul Constanta FCSB Superliga
Data publicarii: Miercuri 31 August 2022, 23:44
Data actualizarii: Miercuri 31 August 2022, 23:44

Andrea Compagno (26 de ani) a înscris la debut pentru FCSB, în meciul cu Farul Constanța, de la Ovidiu, contând pentru etapa a opta din Liga 1.

După o primă repriză slabă a lui FCSB, în urma căreia a intrat la vestiare în dezavantaj, scor 0-2, Andrea Compagno a reușit să reducă din handicap în partea secundă.

Andrea Compagno, gol la debut pentru FCSB

Titularizat la câteva zile după transfer, Compagno a înscris în minutul 70 pentru 1-2. Florinel Coman a avut o acțiune individuală în flancul stâng și a pasat pe jos în marginea careului mic, unde se afla atacantul italian.

Compagno i-a luat fața lui Kiki și a șutat din prima, fără șansă pentru goalkeeper-ul Farului.

În urma acestei reușite, Andrea Compagno a ajuns la șase goluri marcate în primele opt etape din Liga 1, fiind golgheterul campionatului. Primele sale cinci reușite au fost consemnate la FC U Craiova.