Andone il apara pe Bonetti: "Are curaj, nu vedeti ce echipa tanara are?" Un dinamovist l-a dat pe spate: "Nu auzisem de el!" OBIECTIVUL CFR-ului dupa victoria cu Dinamo:

Ioan Andone CFR Cluj Dinamo Superliga
Data publicarii: Sambata 15 Septembrie 2012, 07:45
Data actualizarii: Sambata 15 Septembrie 2012, 07:42

Dinamo 0-1 CFR Cluj / Ioan Andone a fost foarte multumit dupa victoria de pe National Arena, considerand ca meciul putea sa se termine la egalitate dupa ratarile dinamovistilor din finalul meciului

Tehnicianul echipei Cfr Cluj, Ioan Andone, a declarat vineri seara, dupa meciul cu Dinamo, scor 1-0, ca si-a felicitat jucatorii, dar le-a spus ca au tratat cu lejeritate finalul jocului, astfel ca acesta s-ar fi putut termina la egalitate.

"Am facut un meci bun, desi am avut emotii pe final. Am dominat in cea mai mare parte a timpului. Am castigat pe merit, cred, desi nu vreau sa sar in sus pentru ca am batut pe Dinamo. Am controlat jocul, mai ales in primele 20 de minute, dar nu am reusit sa-l inchidem din pacate. Dinamo putea sa inscrie pe final, atunci cand am dat dovada de lejeritate. I-am felicitat pe jucatori la final, dar le-am spus ca nu mi-a placut, noi puteam face 2-0, dar am tratat cu lejeritate si meciul putea sa se termine la egalitate. Lor li s-a spus ca obiectivul nostru nu este iesirea din grupele LC, este campionatul. Li s-a spus sa nu mai viseze. Eu pot sa-i trimit in tribuna si isi revin imediat. Ce daca e vorba de Sougou? Nu ii tai la bani, ii trimit in tribuna si un exemplu este Bastos, care anul trecut a stat mai mult in tribuna", a spus Andone.

Ioan Andone a precizat ca tehnicianul dinamovist Dario Bonetti are curaj: "Bonetti are curaj, nu vedeti cu ce echipa tanara joaca? Eu am intrebat pe ce post joaca Steliano Filip. Nu auzisem de el. E de admirat. A castigat totusi doua trofee. E diferenta de lot insa, trebuie sa vedeti ce lot am eu si ce lot are Dinamo. Eu sunt bucuros pentru cele trei puncte, dar si ingrijorat pentru cum s-a incheiat, pentru ultimele minute".

Andone a mentionat ca pentru CFR Cluj erau foarte importante cele trei puncte. "Campionatul conteaza si erau importante aceste trei puncte, se puteau duce Pandurii la 12 puncte si atunci cum le mai recuperezi? Noi trebuia sa fim acolo langa Pandurii, poate chiar mai sus decat ei, daca am fi inscris la fiecare meci. Vor fi schimbari la meciul cu Braga, dar problema e ca trebuie sa ajunga la tempoul necesar, acum ar trebui sa fie in forma maxima", a mai spus tehnicianul.

Formatia Dinamo Bucuresti a fost invinsa, vineri seara, cu scorul de 1-0 (0-0), de echipa CFR Cluj, intr-un meci disputat pe Arena Nationala, in cadrul etapei a VIII-a a Ligii I. Rui Pedro a inscris unicul gol al partidei, in minutul 64.

Sursa: Mediafax